Mobil

Google Nexus 7 99 dolar olacak!

Google, yeni Nexus 7′yi 99 dolardan satmayı planlıyor.

Google Nexus 7 99 dolar olacak!

Yeni gelen haberlere göre Google ve Asus, 2013 yılının ilk çeyreğinde beklenen düşük fiyatlı yeni bir Nexus 7 modeli piyasaya sürmek için çalışmalar yapıyor. Kaynaklara göre Google, bu yeni Nexus 7′yi 99 dolardan satmayı planlıyor.

Google, Nexus 7′nin ilk versiyonuyla önemli bir başarı yakalamıştı. Şirket geçtiğimiz aylarda geliştirilen yeni Nexus 7'yide 199 dolardan piyasaya sürerek kullanıcıları şaşırtmıştı. Asus'un ME172V model numarasına sahip 99 dolarlık bir tablet ürettiği yönünde iddialar bir süredir devam ediyordu.

1356021663_asus.jpg

Aynı kaynaklar Nexus 7′de maliyeti düşürmek amacıyla GFF adı verilen yeni bir ekran teknolojisi kullanılacağını iddia etti. Ayrıca bu teknoloji yeni Nexus 7′nin daha ince bir tasarıma sahip olmasını sağlayacak. Söylenenlere göre O-Film firması düşük fiyatlı Nexus 7 için gerekli bileşenlerin sevkiyatına bu ay başladı bile.

Eğer iddia edildiği gibi Nexus 7 99 dolarlık bir etiket ile piyasaya sürülürse Mini iPad ve Kindle Fire gibi rakiplerine büyük fark atacaktır. Bu bilgiler Digitimes'ın Çin merkezli dokunmatik ekran üreticisi O-Film şirketindeki kaynaklarından alındı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.