Mobil

Google Nexus programı devam edecek

Galaxy S4 ve HTC One'dan sonra farklı telefonların da Nexus programına alınacağı bildirildi.


AllThingsD D11 konferansına katılan Android takımının lideri Sundar Pichai, stok Android ile çalışan HTC One’ı resmiyete kavuşturmuştu. Galaxy S4 sonrası Google Edition programına dahil edilen ikinci telefon olan HTC One, 26 Haziran’da Galaxy S4 Google Edition gibi Play Store’da satışa sunulacak.

Konferans kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Pichai, Nexus programının devam edeceğini ve önümüzdeki dönemlerde tanıtımları gerçekleşecek üst seviye akıllı telefonlarda da Nexus deneyimi yaşatacaklarını bildirdi.
1369977523_k-bigpic.png

Sundar Pichai, daha önceli Nexus telefonlarda hem donanım hem de yazılım noktasında Google’ın söz sahibi olduğunu ifade ederken, yeni deneyimde donanım kısmının üreticilere bırakılmasının daha mantıklı olduğunun altını çizdi.

Nexus 5 için bir süre öncesine kadar LG’nin ismi geçerken, Güney Koreli üretici gündemlerinden herhangi bir Nexus cihazı olmadığını resmi kanallar yoluyla açıklığa kavuşturmuştu. Şu an için Google’ın hem donanım hem de yazılım noktasında söz sahibi olacağı yeni bir Nexus telefonu için herhangi bir üreticinin adı geçmiyor. Google Nexus programının devam edecek olması da, Google’ın tamamen yazılım ve tablet bölümüne odaklanacağını işareti sayılabilir.
1369977534_gs4-nexus.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.