Mobil

Google Pixel 2 klipte kamera olarak kullanıldı

Google'ın kamerası ile iddialı akıllı telefonu Pixel 2 kullanılarak sanatçı John Legen'in müzik klibi çekildi.


Telefonların kameraları her geçen gün giderek daha mükemmel hale geliyor. Fotoğraf alanında uzun yıllardır fotoğraf makinelerini geçen akıllı telefonlar şimdi de video kameraların işini elinden alacak gibi görünüyor. Daha önce iPhone kullanılarak çekilen kısa film ya da müzik klipleri olmuştu. Şimde de benzer bir durum Google Pixel 2 için hayata geçirildi.

Google'ın HTC ile birlikte geliştirdiği ve kendi markası altında sattığı Pixel 2, ünlü şarkıcı John legend'in A Good Night klibinin hazırlanmasında kullanıldı. Klibin tamamı Pixel 2 ile çekilirken konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Legend, Google ile çalışmaktan büük bir zevk aldığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre klibin tamamı Pixel 2 kullanılarak hazırlandı ve başka bir kamera kullanılmadı. Belli bir ücret ya da iş ortaklığı ile yapıldığı belli olan çalışmada Legend telefonun özelliklerine övgüler yağdırıyor.

En iyi kamera seçilmişti

Google Pixel 2, 2017 yılının Ekim ayında iyasaya sürülmüştü. O dönem telefonu test eden DxOMark platformu cihaza 98 puan vermiş ve o dönemin en iyisi bu teleon olmuştu. Ancak yeni modellerin ortaya çıkması ile sıralamada aşağılarda kalan Pixel 2, Huawei P20 Pro, P20 ve Samsung Galaxy S9 Plus'tan sonra dördüncü en ili kameralı telefon ünvanını sahip.

Google'ın desteklediği bir telefon olan Pixel 2, Türkiye'de resmi olarak satılmıyor. Ancak bağımsız satıcıların getirdiği Pixel 2 cihazları Türkiye'de bulunuyor.       

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.