Mobil

Google Pixel 3 ailesi iPhone'a rakip olacak

Google'ın yeni akıllı telefonu olması beklenen Pixel 3 modellerinin sadece Android değil aynı zamanda iPhone modelleri ile rakip olması bekleniyor.

Google Pixel 3 ailesi iPhone'a rakip olacak

Android’in geliştiricisi Google bu yıl Pixel 3 ve 3 XL isimli iki yeni amiral gemisi satışa sunmaya hazırlanıyor. Google Pixel 3 XL’in uçtan uca ekrana ve iPhone X’dakine benzer bir ekran çentiğine sahip olacağı belirtiliyor. Bu yeni tasarım anlayışı ile iPhone'a rakip olmaya hazırlanan Google'ın tasarımı iPhone X'e çok benzeyeceği de iddia ediliyor.

Bloomberg’in haberine göre, Google’ın bu yılın ekim ayında satışa sunacağı yeni amiral gemileri Apple iPhone X ile büyük benzerlikler taşıyacak. Her iki telefon da çift ön ve iyileştirilmiş arka kameralara sahip olacakken, daha büyük ekranlı XL modelinin uçtan uca ekran ve iPhone X’dakine benzer bir çentikle gelecek.

Google’ın Apple’ın takip etmesi bu kadarla da sınırlı değil. Bloomberg, Google’ın iPhone X’u üreten Foxconn şirketiyle Pixel modellerini ona ürettirmek için görüşmelere başlamış durumda.

Google’ın ilk modelini 2016 yılında satışa sunduğu Pixel serisi, geçtiğimiz yıl Pixel 2 ve XL modelleriyle devam etmişti. Google’ın 2017 yılında 3,9 milyon Pixel sattığı açıklanmıştı. Google'ın Pixel ailesi modelleri Türkiye'de resmi olarak satılmıyor. Ancak internet ya da bireysel olarak getirip satanlardan temin etmek mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.