Mobil

Google Pixel 4a özellikleri ortaya çıktı!

Teknoloji devi Google'ın 22 Mayıs 2020 tarihinde tanıtılması beklenen yeni telefon modeli Google Pixel 4a'nın teknik özellikleri Geekbench testinde ortaya çıktı.


22 Mayıs 2020 tarihinde tanıtılması beklenen Google Pixel 4a, Geekbench testine tabi tutuldu. Ortaya çıkan Geekbench listelemesi, cihazla ilgili bir takım özelliklerini de ortaya koymuş oldu.

Google Pixel 4a özellikleri ortaya çıktı!

Teknoloji devi Google'ın, geçtiğimiz aylarda Pixel 4a olarak adlandırdığı yeni bir orta segment akıllı telefon çıkaracağına dair bazı söylentiler ortaya çıkmıştı. İddia bununla da kalmayıp, telefonun çıkış tarihinin ise 22 Mayıs 2020 olacağı da iddia edilmişti. İddiaların gerçek olduğu, Google'ın yeni telefonunun Geekbench veri tabanında ortaya çıkması ile doğrulanmış oldu.

Teknoloji devinin yeni telefon modeli Google Pixel 4a'nın, Geekbench testine tabi tutulması ile cihazın bazı kilit donanım özellikleri ve potansiyel çıkış tarihi de belli olmuş oldu. Ayrıca Julio Lusson isimli bir sızdırıcı, Twitter hesabından telefonun kamera performansını Xiaomi Redmi Note 7 ile karşılaştırdığı bazı fotoğraflar yayınladı.

Test sonuçlarına göre gücünü Qualcomm Snapdragon 730 işlemciden alacak olan Google Pixel 4a modelinin tek çekirdekte 2 bin 529 çok çekirdekte ise 6 bin 366 puan aldığı görüldü. 6 GB RAM’a sahip olacak Google Pixel 4a için farklı RAM seçeneklerinin de olması bekleniyor. Ortaya çıkan tüm bu bilgilerin yanında cihazın 2.340 x 1.080 piksel Full HD+ çözünürlüğünde OLED ekrana sahip olması bekleniyor.

Julio Lusson isimli bir sızdırıcı, Twitter hesabından Google Pixel 4a'nın kamerasının nasıl bir kalite sunduğunu gösteren ve cihazın kamera performansının Xiaomi Redmi Note 7 ile karşılaştırıldığı bazı fotoğraflar paylaştı. Pixel 4a'nın 12MP çözünürlük sunan kamerasını, Redmi Note 7'nin 48MP'lik kamerası ile karşılaştıran Julio Lusson'un çektiği fotoğraflar, Redmi'deki sensör çözünürlüğünün dört kat daha büyük olmasına rağmen Pixel 4a'nın kamera açısından daha üstün olduğu görüldü. Aşağıda ilgili paylaşımı görebilirsiniz.

Yorumlar
Sinan Canbolat
Sinan Canbolat 📱📲🎁
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.