Mobil

Google, Pixel 8 için bir kez daha Samsung dedi!

Dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden biri olan Google tarafından üretilen akıllı telefon serisinin gelecek yıldaki modeli Pixel 8’in özellikleri, daha şimdiden netleşmeye başladı.

Google, Pixel 8 için bir kez daha Samsung dedi!

Google, dünyanın en önemli teknoloji markalarından biri. Ancak şirketin arama motoru ve Android işletim sistemi dışındaki alanlarda kafaya oynadığını söyleyebilmek son derece güç. Özellikle akıllı telefon sektöründe kendi markası olan Pixel ile yola devam eden ve bu markayı Android’in iPhone’u yapmak isteyen Amerikalı teknoloji devinin, şu ana kadar bu planında başarılı olabildiğini söylemek çok da mümkün değil.

Ancak yine de Google’ın seride inatçı olduğunu ve yeni modellere ilişkin çok daha büyük umutlar beslediğini söyleyelim. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda tanıtılan Pixel 7 serisinin önümüzdeki ay resmen satışa sunulması bekleniyor. Bununla birlikte henüz yeni model çıkmadan serinin bir sonraki ismi olması beklenen Pixel 8’e ilişkin anlaşmaların yapılması, tüm bu söylediklerimizi kanıtlar nitelikte.

Google, Pixel 8 için bir kez daha Samsung dedi!

Gelen haberlere göre Google, tıpkı birinci ve ikinci nesil Tensor işlemcilerde olduğu gibi üçüncü nesil Tensor işlemci için de Samsung’la iş birliği yapacak. Samsung tarafından 3nm teknolojisiyle üretilecek olan üçüncü nesil Tensor işlemcilerin, mevcut modellere göre oldukça önemli performans ve verimlilik avantajları sunması bekleniyor.

Pixel 6 serisiyle birlikte 5nm sürecinde üretilen ikinci nesil Tensor işlemcilerini kullanmaya başlayan Google, Pixel 7 serisinde de ikinci nesil işlemcilerle yoluna devam etmeye karar vermiş ancak bu yonga setini selefine göre geliştirerek bu defa 4nm süreciyle üretilmesini sağlamıştı. Bakalım hem önümüzdeki ay çıkacak olan Pixel 7 hem de planları daha şimdiden yapılmaya başlanan Pixel 8 Google’ın beklentilerini karşılayabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.