Google Pixel 8a’nın en çok merak edilen sorusu cevap buldu

Google tarafından geçtiğimiz günlerde tanıtımı yapılan Pixel 8a hakkında çok merak edilen bir soru daha yanıtını buldu.

Google Pixel 8a’nın en çok merak edilen sorusu cevap buldu

Google’ın en yeni ekonomik akıllı telefonu Pixel 8a, şu anda alınabilecek en iyi orta sınıf telefon olarak öne çıkıyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro gibi daha pahalı modellerle benzer bir tasarım sunan cihaz, özellik listesinde bazı kısıtlamalar yaparak daha bütçe dostu bir fiyat sunuyor. Peki, Pixel 8a yazılım desteği açısından ödün veriyor mu? Neyse ki, bu cihaz da diğer Pixel 8 serisi modellerle aynı yazılım güncelleme taahhüdü ile geliyor. O halde Pixel 8a ne kadar süre yazılım güncellemesi alacak?

Pixel 8a kaç yıl yazılım güncellemesi Alacak? Pixel 8 ve Pixel 8 Pro gibi, bütçe dostu Pixel 8a da yedi yıl boyunca Android güncellemeleri, güvenlik güncellemeleri ve Pixel Özellik Güncellemeleri alacak. Bu sayede uzun yıllar en yeni Android deneyimine sahip olabileceksiniz. Google Pixel 8a, kutusundan Android 14 ile çıkıyor, bu da geçen yıl piyasaya sürülen diğer Pixel 8 serisi telefonlarla aynı işletim sistemiyle geldiği anlamına geliyor. Bu nedenle, tüm Pixel 8 serisi modeller için son işletim sistemi güncellemesi 2031’de çıkacak olan Android 21 olacak.

Google Pixel 8a’nın en çok merak edilen sorusu cevap buldu - Resim : 1

Google Pixel 8a’nın en çok merak edilen sorusu cevap buldu

Bu Google Pixel telefonları ayrıca yıl içinde birden fazla kez heyecan verici özellikler ve iyileştirmeler getiren yedi yıl boyunca Pixel Özellik Güncellemeleri de alacak. Orta sınıf bir telefon için etkileyici bir yazılım desteği sunan Pixel 8a, diğer akıllı telefon markalarının orta sınıf telefonları için bu kadar fazla işletim sistemi yükseltmesi sunmadığı gibi, hatta yüksek kaliteli telefonları bile en fazla dört veya beş işletim sistemi yükseltmesi alıyor.

Daha Eski Pixel Telefonlar İçin Güncelleme Yok Orta sınıf Pixel 8a yedi yıllık etkileyici bir yazılım güncellemesi alırken, daha eski Pixel telefonlar son işletim sistemi güncellemelerini almak üzere. Google, Pixel 7 serisi ve daha eski modeller için sadece üç Android işletim sistemi güncellemesi sunuyor. Bu, Android 16'nın Pixel 7 modelleri için son büyük işletim sistemi güncellemesi olacağı ve Pixel 8'den önce piyasaya sürülen tüm Pixel telefonların gelecekteki işletim sistemi güncellemeleri için uygun olmayacağı anlamına geliyor.

Google, bir yandan Pixel 8 serisine yedi işletim sistemi güncellemesi sunarken, daha eski Pixel telefonlar üç güncellemeyle sınırlı kalıyor. Bu büyük fark, birçok eski Pixel kullanıcısı için hayal kırıklığı yaratmış durumda. Google, yazılım desteğini en az iki yıl daha uzatabilirdi ancak bu gerçekleşmeyecek gibi görünüyor. Daha uzun yazılım desteği istiyorsanız, en yeni Pixel telefonlardan birini alın.

Eski bir Google Pixel’iniz varsa, Android 15 güncellemesi için hangilerinin uygun olduğunu görmek için buraya tıklayın. Aynı makale, yaklaşan Android işletim sisteminin heyecan verici özelliklerini de vurguluyor.