Mobil

Google Pixel Fold tam olarak böyle gözükecek

Katlanabilir akıllı telefon sektörüne Google Pixel Fold ile giriş yapmaya hazırlanan Amerikalı teknoloji devinin ilk telefonuna ait yeni görüntüler paylaşıldı.

Google Pixel Fold tam olarak böyle gözükecek

Katlanabilir akıllı telefon sektörü her geçen gün büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan son veriler, 2022 yılında satışı gerçekleşen katlanabilir akıllı telefon modellerinin %80’inden fazlasında Samsung imzasının bulunduğunu ortaya koymuştu.

Sektörde; Oppo, Xiaomi, Huawei, Motorola, Vivo ve daha birkaç farklı marka daha bulunmasına rağmen bu kadar yüksek bir pazar payının tek başına Samsung’un elinde olması, rakiplerinin gözünü bir hayli korkutuyor olabilir. Ancak Google, bu hegemonyayı Pixel Fold modeli ile kırabileceğini düşünüyor.

Google Pixel Fold tam olarak böyle gözükecek - Resim : 1

Google Pixel Fold tam olarak böyle gözükecek

Dün akşam saatlerinde bir Twitter hesabı üzerinden paylaşıma sokulan ve Google Pixel Fold modeline ait olduğu öne sürülen telefon tasarımı, bu cihazın daha önce sızdırılan görselleriyle uyumlu gibi görünüyor. Dave2D isimli hesabın paylaştığı maket Pixel Fold görüntülerine baktığımız zaman, telefonun kapalı haldeki ekranının 5,79 inç, açık haldeki ekranının ise 7,67 inç büyüklüğünde olduğunu görüyoruz. Açık haldeki pozisyonunda ekranın özellikle üst ve alt kenarlarında önemli boyutlarda çerçeve olduğu da gözlerden kaçmıyor.

Bu sızıntıdan önce gündeme gelen özelliklere göreyse de, telefonun arka yüzeyde Pixel 7 serisini anımsatan bir kamera tasarımını kullanması ve bu kamera adasında 3’lü kamera kuruluma yer vermesi bekleniyor. Cihazın gücünü ise yine Pixel 7 serisinde olduğu gibi Google Tensor G2 yonga setinden alacağını da hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.