Google Pixel Tablet’in sızdırılan yeni özelliği heyecan yarattı

Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı ve bu sene içerisinde satışa sunması beklenilen tablet modelinden önemli sızıntılar gelmeye devam ediyor.

Google Pixel Tablet’in sızdırılan yeni özelliği heyecan yarattı

Google, akıllı telefon sektöründe artık belli bir pazar payına kavuşmuş bir marka. Her ne kadar bu noktaya gelene kadar çok fazla çabalaması gerekmiş olsa da yine de Pixel serileri artık Google’ın başarılı bir akıllı telefon üreticisi olarak nitelendirilmesi için yeterli seviyede. Bununla birlikte Amerikalı teknoloji devi tablet pazarında da aynı başarıya ulaşmak için Pixel Tablet modeli çalışmalarına hız verdi.

Bugüne kadar adından çokça bahsedilen ancak çıkış tarihi birçok defa ertelenen Pixel Tablet’in bu yılın ilk çeyreği içerisinde tanıtılması bekleniyor. Ortaya çıkan bilgilerin artması da bu tahminleri kuvvetlendiren bir şey. Son gelen bilgilere göreyse, Pixel Tablet modeli de Fast Pair teknolojisini destekleyecek.

Google Pixel Tablet’in sızdırılan yeni özelliği heyecan yarattı

Fast Pair teknolojisi henüz birçok cihazda desteklenmediği için fazla bilinmiyor. Ancak muhtemelen birkaç yıl içerisinde tıpkı Bluetooth gibi herkes bu özelliği biliyor olacak. Nitekim Fast Pair teknolojisinin temelinde Bluetooth bağlantılarını çok daha hızlandırma ve zahmetsizce iki cihazı birbirine eşleme mantığı yatıyor.

Pixel Tablet’in bugüne kadar sızdırılan diğer özelliklerine baktığımız zaman, bu cihazın gücünü Pixel 7 modellerinde olduğu gibi Google Tensor G2 yonga setinden alacağını söyleyebiliriz. 10,95 inç büyüklüğünde ve 1.200 x 2.000 piksel çözünürlüğünde bir ekranla gelmesi beklenen tabletin arka yüzeyinde 12MP ön yüzeyinde ise 8MP kamera bulunacağını belirtiliyor. Bakalım Google cephesinden beklenen açıklama ne zaman gelecek?