Mobil

Google Play, App Store'u solladı

Android'in uygulama mağazası Google Play ilk defa App Store'u geçmeyi başardı.

Google Play, App Store'u solladı

App Annie ismindeki firma çeşitli uygulama platformlarını analitik olark takip ediyor ve raporlar yayınlıyor. App Annie 2017 için Android uygulamalarının ilk kez iOS uygulamalarından daha fazla kaynak sağladığını söylüyor. Buna, Amazon Appstore ve Samsung Galaxy uygulamaları gibi üçüncü bölüm Android uygulama mağazaları tarafından üretilen gelir dahil.

App Annie, Google Play Store'un bu yıl üçüncü taraf Android mağazaları ile 36 milyar dolarlık gelir elde ederek 42 milyar dolar kazandıracağını söyledi. App Annie tarafından bu yıl beklenen toplam 78 milyar dolarlık Android uygulaması geliri, iOS'un bu yıl ulaşması beklenen 60 milyar doların üstünde.

1490852305_app-store-google-play.png

App Annie, beş yıllık dönemde büyümenin toplam uygulama satışlarında %18'lik bir oran olduğunu söylüyor. Asya Pasifik bölgesi, hem Android hem de iOS uygulamaları için en çok talep gören bölge konumunda. Asya Pasifik bölgesini Amerika ve Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi izliyor.

Bakalım Android bu sene sonra iOS uygulamalarından daha fazla gelir üretmeye devam edecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.