Mobil

Google Play Store yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor

Android’in kalbi olan Google Play Store, Amerikalı teknoloji devinin getireceği yeni özelliklerle her zamankinden daha kullanışlı hale gelecek.

Google Play Store yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor

Mobil işletim sistemi dünyasının en önemli iki isminden biri olan Android, rakibi iOS ile giriştiği amansız mücadelesine devam ediyor. Her ne kadar kullanım oranlarına baktığımız zaman iOS’a kıyasla çok daha yüksek bir kullanım oranına sahip olsa da söz konusu kategoriler stabilite ve hız olduğunda hala iOS’un önde olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte Google tarafından yakın zamanda platform için getirilecek iki yeni özelliğin, kullanıcılar tarafından bir hayli sevilmesi bekleniyor.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya göre, belirtilen güncelleme sonrasında artık mağazadan bir uygulama indirecek olan kullanıcılar, söz konusu işlemlerinin durumunu kontrol etmek için uygulamaya gitmek zorunda kalmayacak. Bunun yerine uygulamanın yüklenme aşamasını gösteren bir baloncuk ortaya çıkacak ve süreç hakkında kullanıcıları bilgilendirecek.

Google Play Store yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor

Öte yandan Google’ın üzerinde çalıştığı ikinci özellik çok daha faydalı gibi görünüyor. Buna göre artık herhangi bir uygulamayı tamamen silmek yerine arşivleme seçeneği kullanılabilecek. Arşivlenen uygulama telefondan yine şimdi olduğu gibi tamamen silinecek olsa da bütün veri tabanı Google’da kalmaya devam edecek ve kullanıcılar diledikleri zaman bu uygulamaları mağazadan geri yükleyebilecekler. Tabi bu senaryoda başta kullanıcı bilgileri olmak üzere hiçbir verinin kaybolmayacağını ve uygulamanın sanki hiç silinmemiş gibi kullanılmaya devam edilebileceğini de belirtelim.

Yorumlar
NOCH
İyide bu yıllardır var zaten. Mesela instagramı yanlışlıkla sildiğimde 2 gün sonra tekrar yükledim, hiçbir hesaba giriş falan istemeden direk silinmemiş gibi davranmaya devam etti
Cevapla
Fadime..kösahn
Fadime
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.