Amerika'nın en değerli kripto şirketi o seçildi!

Ripple, Amerika'nın en değerli 10 girişimi arasında yer alan tek kripto şirketi.

Amerika'nın en değerli kripto şirketi o seçildi!

Blockchain şirketi Ripple, şirketi Amerika Birleşik Devletleri'nin en değerli ilk on girişimi arasında kripto para birimiyle ilgili tek şirket konumuna yükselten büyümeyi kaydetmeye devam ediyor.

Amerika'nın en değerli kripto şirketi o seçildi!

Kasım 2022 itibarıyla Ripple, 15 milyar dolarlık değerlemeyle ABD'nin önde gelen startup'ları arasında 10. sırada yer aldı. Diğer şirketler ise sırası ile şu şekilde; SpaceX (127 milyar dolar), Stripe (95 milyar dolar), Instacart (39 milyar dolar), Databricks (38 milyar dolar), Epic Games (31,5 milyar dolar), Fanatics (27 milyar dolar), Chime (25 dolar), Miro (17,5 milyar dolar) ve Discord (15 milyar dolar)

Ripple'ın son değerlemesinin, şirketin 2019'da 200 milyon dolarlık C Serisi turunu finanse eden yatırımcılardan hisse geri almayı seçmesinin ardından ortaya çıktığını belirtmekte fayda var.

Ripple yasal sıkıntılara rağmen yükseliyor

Değerleme, şirketin yerel tokeni XRP'nin çıkarılmasıyla ilgili tartışma nedeniyle Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) tarafından bir dava ile karşı karşıya olduğu düşünüldüğünde, Ripple'ın büyümesinde yükseliş unsuru . Dava ilerledikçe, yatırımcıların Ripple'a olan güveni sarsılmamış görünüyor ve şirket, meselenin sonuçlanmasından önce küçük kazançlar elde ediyor.

Genel kripto piyasası üzerinde yaygın etkileri olması muhtemel olan dava, Ripple ve üst düzey yöneticilerinin XRP'yi lisanssız menkul kıymet olarak halka satıp satmadığına odaklanıyor.

Bu durumda Ripple, sağlam bir savunma oluşturarak yatırımcı güvenini artırmak için harekete geçti. Ripple'ın savunmasının bir kısmı, Ethereum'un ( ETH ) bir menkul kıymet olmadığını, XRP'nin ise bir menkul kıymet olduğunu beyan ederek SEC'i çıkar çatışmasıyla suçluyor.

Aynı zamanda, Ripple'ın değerlemesindeki önemli bir pay, şirketin büyüyen ödeme işinden kaynaklanıyor. Ripple, son aylarda ödeme sistemlerini kullanan  geleneksel finans oyuncularıyla ortaklıklar kurmaya devam etti.

XRP Üzerindeki Etkisi

Sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için XRP tokenini kullanan Ripple ile, yüksek profilli dava ilerledikçe token kazançlar kaydetti. İlginç bir şekilde, XRP, dava ilk duyurulduktan sonra düştü; ancak, hukuk uzmanları Ripple'ın meseleyi kazanabileceğini tahmin ettiğinden, token son haftalarda satın alma baskısını çekti.

Basın zamanında, XRP günlük yaklaşık %0,2 kazançla 0,39 dolardan işlem görüyordu. Bir makine algoritmasının tokenin 31 Aralık'a kadar 0,42 dolardan işlem göreceğini öngördüğünü belirten bir Finbold raporuyla topluluk, varlığın beklentileri konusunda yükselişini sürdürüyor.

Bu arada topluluk, bu konuma ulaşmanın 0,5 dolara ulaşma kapısını aralayacağını umuyor.