Mobil

Google, sesli asistan projesine hız verdi!

Google, sesli asistanı olacak Majel projesine hız verdi.

Google, sesli asistan projesine hız verdi!

Apple ve Samsung sanal asistanlarını piyasaya sürdüler ve bu konuda oldukça iddialı görünüyorlar. Android kullanıcıları için Google'da sanal asistan çalışmalarına başlamıştı. Googşe son günlerde çıkaracağı sanal asistanının çalışmalarına hız verdi.

Apple'ın ürünü olan ve dünya çapında iPhone 4S kullanıcılarının hayatlarını oldukça kolaylaştıran Siri'nin bir benzerinin Android işletim sisteminde olmaması aslında Android kullanıcıları için büyük bir kayıp. Benzeri olan Samsung'un S-Voice uygulaması da aynı özellikleri taşıyor. Bu uygulamaların Türkiye'de işlevselliği bulunmuyor.

1340194968_google-majel.jpg

Google geçtiğimiz Aralık ayında çalışmalarına başlamış ve Majel Projesi'ni duyurmuştu. Google çalışmalarına hız vermeye başladı ve Project Majel yani Majel Projesi olarak adlandırılan bu proje ile Siri ve S-Voice benzeri kişisel asistanı Android kullanıcılarıyla buluşturacak.

Daha önce sizlere Apple'ın iPad için yayınlanacağını duyurmuştuk. Gelen haberlere göre Google, Apple'ın Siri'yi iPad'e de taşımasıyla birlikte Siri'nin yaratacağı etkiden çekindiği için Majel Projesi'ni hızlandırmış.

  • Google bu uygulamayı çıkardığında Siri'ye göre nasıl bir performansı olacağını hep birlikte göreceğiz.
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.