Mobil

Google, Türk geliştiricilerinin fikrini çaldı mı?

Google, Türk geliştiricilerinin uygulaması Play Store'dan kaldırdı. Peki, neden?


Türk geliştiricilerinin Android ve iOS için geliştirmiş olduğu Papillon isimli uygulama, bugün apar topar Play Store'dan kaldırıldı. Papillon isimli uygulama soru-cevap konsepti üzerine tasarlanmıştı. Papillon ile kullanıcılar birbirlerine soru sorup videolu bir şekilde cevaplayabiliyordu. Peki, Google bu uygulamayı neden kaldırdı?

Google, Papillon uygulamasına çok benzeyen yeni konseptini geçtiğimiz günlerde duyurmuştu. Tasarımı ile de Papillon'a çok benzeyen Google'ın Selfie-style answers uygulamasının tanıtımının ardından, rakip olmaması adına Papillon, Play Store'dan neden gösterilmeden kaldırıldı.

Google bir de bu yetmezmiş gibi Papillon uygulamasındaki açıklama metinlerinden esinlenerek kendi uygulamasını ön plana çıkardı. 

Papillon'un açıklamasında "bilgili kişilere soru sorabilir ve videolu şekilde cevap alabilirsiniz' yazerken Google'ın Selfie-style answers uygulamasının açıklamasında "tanınmış ve saygın kişiler hakkında soruların cevaplarını bulabilirsiniz" ifadeleri yer aldı.

Papillon'un kurucu ortağının yaptığı açıklamada; arayüz ve konsept benzerliklerine dikkat çekiliyor. Geliştiriciler, teknoloji devlerinin elinde olan güçten dolayı haklarının yendiğini savunuyor. Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
matrix
yaparlar kapitalist bunlar acımazlar kimseye abd israil ingiltere üçlü şeytan baş şeytan israil yerle yeksan oldugunuz günleri Rabbim bize göstercek şüphem yok
Cevapla
Ahmet
Hain Google ...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.