Mobil

Google Wallet Uygulaması Güncellendi

Son dönemde mobil ödeme sistemlerine kayan trend ile büyük firmalar bu sistemleri olabildiğince efektif olarak bu sistemi kullandırmaya çalışıyor


Son dönemde mobil ödeme sistemlerine kayan trend ile büyük firmalar bu sistemleri olabildiğince efektif olarak bu sistemi kullandırmaya çalışıyor. Android Pay ile mobil ödeme sistemine ağırlık veren Google, Google Wallet uygulamasını güncelledi ve kişiden kişiye para aktarımını daha basit bir hale getirdi.

1449964321_google-wallet-android.jpg

Google Wallet Uygulaması Güncellendi

iOS ve Android işletim sistemleri için yayınlanan güncelleme ile Google Wallet kullanıcıları, kişi listelerindeki kişilere email adresleri olmasa bile para aktarımı yapabilecek. Bu gönderim için telefon numarası yeterli olacak. Bir numaraya para yollamak istendiğinde alıcıya güvenli bir link gönderilecek ve alıcı bu linke hesap kartı bilgilerini yazarak kısa bir süre içinde yollanan parayı alabilecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.