Mobil

Google yeni bir Android kamera uygulaması geliştiriyor

Yeni kamera uygulaması için kapsamlı bir güncelleme hazırlığı yapılıyor.

Google yeni bir Android kamera uygulaması geliştiriyor

Nexus cihazlarda en büyük sorunlardan biri de kameradır. Google her ne kadar Nexus 5'te OIS teknolojisine sahip Nexus 4'e oranla oldukça gelişmiş bir kamera sensörüne yer vermiş olsa da, çekim kalitesi diğer amiral gemi modellerin oldukça gerisinde ve üstelik stok Android kemara arayüzü birçok kesim tarafından eleştiriliyor.

Arama motoru devinin uzun süreden beri yeni bir kamera API'sı üzerinde çalıştığı biliniyor.  Engadget sitesinde yer alan bir rapora göre Google şu anda yeni bir Android kamera uygulamasının test sürecini devam ettiriyor ve muhtemelen yeni kamera uygulamasında yeni bir API seviyesine geçilecek.

 1396421059_nexus-5-camera-640x387.jpg

Yeni kamera uygulamasında RAW desteğinin yanı sıra çoklu çekim modu, yeni bir kamera arayüzü, gelişmiş portre modu, son dönemlerde giderek popülerleşen arka planı bulanık hale getirme, gelişmiş panorama ve Foto Küre modu kamera uygulaması yer alacak. Foto Küre modu halihazırda kamera yazılımında yer alan bir özellik. 

Android üreticileriyle rekabet edecek seviyede bir kamera deneyimi sunmak isteyen Google ayrıca kamera yazılımında üçüncü parti filtreleme uygulama desteği de barındıracak. Bu sayede geliştiriciler kamera içeriğine istedikleri üçüncü parti filtreleme uygulamasını dahil edebilecek. Android 4.4.3 güncellemesinde çeşitli kamera iyileştirmeleri olacak, ancak yeni kamera uygulaması için Google'ın kapsamlı bir OTA güncellemesi sunması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.