Mobil

Google’dan akıllı telefonlara yönelik önemli bir hamle geliyor

Teknoloji devi Google, yakın zamanda akıllı telefon kullanıcıları için oldukça önemli bir güncelleme servis edebilir.

Google’dan akıllı telefonlara yönelik önemli bir hamle geliyor

Google, akıllı telefon dünyasının en önemli isimlerinden biri. Ancak birçok şirketin aksine Google’ın önemi birkaç farklı noktadan ileri geliyor. Google öncelikle akıllı telefon dünyasının en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android’in geliştiricisi. Sırf bu yönü bile Amerikalı teknoloji devini, bambaşka bir konuma getiriyor.

Google’ın ikinci önemli yönü ise akıllı telefon üreticisi olmasından geliyor. Uzun yıllardır devam eden çalışmaları sonucunda Pixel modelleri ile önemli bir pazar payına ulaşan Google, bu konuda kendini geliştirmeye devam ederek her geçen gün sektörde daha fazla söz sahibi olmaya başlıyor.

Google’ın akıllı telefonlara ilişkin üçüncü önemli ilişkisi ise, bu cihazlarda en çok kullanılan internet tarayıcısı olması. İşte eğer akıllı telefonunuzda Google arama motorunu kullanıyorsanız, Amerikalı teknoloji devinin sizler için güzel bir haberi var.

Google’dan akıllı telefonlara yönelik önemli bir hamle geliyor

Çalışmalarında sona gelen teknoloji şirketi, yakın zamanda mobil tasarımını baştan sona değiştirmeyi planlıyor. Birçok platformda yaptığı gibi mobilde de Material You tasarımına geçmek hazırlıkları yapan şirket, bu tasarımla birlikte ciddi özellikleri de kullanıma sunacak. Örneğin Material You ile birlikte artık arama sekmesinin altında ufak kutular olacak ve bu kutular sayesinde arama öncesinde önerilen içerikler görülebilecek.

Ayrıca yeni tasarımla birlikte artık kullanıcılar istemeleri halinde Google Mobili tamamen siyah tonların hakim olduğu bir görünümle de kullanabilecekler. Yeni tasarımın ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.