Mobil

Google'dan Android One projesi kapsamında sudan ucuz telefonlar geliyor!

Google Android One projesi kapsamında 50 dolarlık telefonlarını yakında satışa sunacak.

Google'dan Android One projesi kapsamında sudan ucuz telefonlar geliyor!

Google'ın gelişmekte olan ülkelere yönelik başlattığı Android One henüz istenen sonuçları elde etmiş değil ve şirket bu yöndeki çalışmalarına devam ediyor. Yeni gelen haberler Google'ın önümüzdeki birkaç hafta içinde gelişmekte olan piyasalara yönelik önemli bir girişim başlatmak üzere olduğunu söylüyor.

 

Financial Times, Doğu Asya'da Google'ın Android One projesi kapsamında Android'in son sürümüne entegre edilmiş performans açısından üstün, üretim açısından düşük maliyetli akıllı telefonlar ile (özellikle Hindistan'da) gelişmekte olan pazarları ele geçirmek için hedeflerinin olduğunu bildirdi. Resmi olmayan kaynaklara göre arama devi uç pazarlarda devrim niteliği sayılacak bir projeye imza atacak. Söz konusu proje kapsamında Mountain View  merkezli şirket gelişmekte olan piyasalarda 50 dolarlık akıllı telefonlarını satışa sunacak. Fiyat olarak 50 dolar eşiğini aşmayacağı belirtilen telefonlar hakkında daha fazla bilgiyi önümüzdeki haftalarda alabileceğimizi düşünüyorum.

1439214790_img20150810165130.jpg

Son olarak Google'in General Mobile ile Türkiye'de de başlatmış olduğu projesi kapsamında Android One işletim sistemli General Mobile 4G'nin 700 TL'den satışa sunulduğunu hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.