Mobil

Google'dan Asistan'a özel tanıtım filmi!

Google tarafından yayınlanan yeni reklam filmi birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. ''Evde Tek Başına''dan Kevin McCallister'ın yine bir yılbaşı döneminde evde tek başına ancak bu sefer yanında Google Asistan'da var. İşte detaylar!


Google tarafından yayınlanan yeni reklam filmi birçok kişinin dikkatini çekmeyi başardı. Bunun en büyük sebebi ise; çocukluğumuzun serisi ''Evde Tek Başına''dan Kevin McCallister'ın yine bir yılbaşı döneminde evde tek başına kalması. Hemde Google Asistan ile beraber.

1990 yılında vizyona giren Evde Tek Başına filminde, Macaulay Culkin tarafından canlandırılan Kevin McCallister karakteri, tatil döneminde evde tek başına kalıyor ve küçük bir çocuk olarak, eve girmeye çalışan hırsızları engellemeye çalışıyordu.

Vizyona girmesiyle milyonlarca kişiyi sinema salonlarına çeken film, unutulmazlar arasına girmeyi başarmıştı. Culkin’in asistanına “Bugün takvimimde ne var?” demesiyle başlayan video, Google Home Hub’ın soruyu “Bir etkinliğiniz var: Evde tek kalmak.” şeklinde devam ediyor. 

Asistan'ın hemen hemen tüm özelliklerine değinen tanıtım filmi, oldukça farklı ve zekice tasarlanmış. Ek olarak; Apple'ın Siri adını verdiği akıllı asistanın bir benzeri olan Google Asistan, bugüne kadar Türkçe dil desteği sunmuyordu. Google resmi olarak duyurmasa da Asistan artık Türkçe olarak kullanılabiliyor.

Google'dan Asistan'a özel tanıtım filmi!

Google Asistan, hava durumu öğrenmekten, rehberdekini birini aramaya, raslantısal sorular sormaktan nasılsın iyi misin demeye kadar birçok soruya yanıt veriyor. Türkçe ve sesli olarak sorulan soruları kendi sesi ile yanıtlayan Google Asistan ilk olarak sadece Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebilecek.

Servisin önümüzdeki aydan itibaren iOS kullanıcıları tarafından da deneyimlenebileceği gelen haberler arasında yer alıyor. 300'den fazla özelliği bulunan Google Asistan'ın şimdilik 250 özelliği aktif olarak Türkçe kullanılabilecek.

Android işletim sistemli telefonlarda genelde Home tuşuna basıldığında aktif olan Google Asistan'ı Türkçe kullanmak için Google uygulamasına girip Ayarlardan Türkçe dil seçeneğini aktif hale getirmek gerekiyor. Eğer bu seçenek şimdilik yoksa telefonunuza Google Asistan henüz gelmemiş olabilir.

Yayınlanan tanıtım filmine yukarıdaki oynatıcı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.