Mobil

Google'dan iOS geliştiricileri için reklam videosu

YouTube üzerinde kısa bir video yayınlayan Google iOS üzerindeki uygulamalarını tanıtarak geliştiricileri davet etti.

Google'dan iOS geliştiricileri için reklam videosu

Google'ın video paylaşım sitesi Youtube ve Maps uygulaması önceden Apple'ın iOS işletim sisteminde yerleşik olarak geliyordu. Ancak daha sonra Apple bu uygulamaları iOS'tan kaldırdı. YouTube ve Google Maps uygulamalarını iOS 6 ile birlikte kaldırması, Google'ın App Store üzerinde en popüler ücretsiz birinci ve beşinci uygulama olmasına neden oldu.

iOS kullanıcılarının bu uygulamalara aşırı ilgi göstermesi, firmanın iOS tarafında geliştirici ekibini genişletme ihtiyacı duymasına neden oldu. Söylenenlere göre, Google birçok bölümün iOS için uygulama geliştirmesi yerine tek bir iOS ekibi kurdu ve ekosistem üzerinde hakimiyet kurmak ve kendi alternatif ekosistemini oluşturmak için çalışmalara başladı.

1356876686_googlemapsios.jpg

Bunun için şirket, YouTube üzerinde kısa bir video yayınladı ve iOS üzerindeki uygulamalarını tanıtarak geliştiricileri davet etti. Videoda Google Search, YouTube, Chrome, ve Gmail şeklinde uygulamalar geçiyor.

Aşağıda videoyu izleyebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.