Mobil

Google'dan Pixel için kaza uyarı sistemi

Google kendi telefonları Pixel için geliştirdiği Personel Safety uygulaması ile trafik kazalarında acil yardım desteği sunmaya hazırlanıyor.

Google'dan Pixel için kaza uyarı sistemi

Bazı otomobillerde bulunan ve acil durumlarda arama ve konum hizmeti sunan güvenlik önlemi Google'ın Pixel telefonlarına da geliyor. Şirketin Personel Safety adını verdiği ve henüz piyasaya sürülmeyen uygulama, şimdilik sadece ABD'de kullanılacak. Uygulama, kaza anında kullanıcının konumunu polise ve acil sağlık ekiplerine iletecek. Eğer kullanıcının yardıma ihtiyacı varsa yüksek sesli bir alarm da çalan telefon aynı zamanda 911 de arayabiliyor.

Google'dan Pixel için kaza uyarı sistemi

XDA Developers'ın haberine göre uygulama aynı zamanda acil durumlarda kullanıcının yakınlarını da aramayı sağlıyor. Şimdilik kullanımda olmayan uygulamanın önümüzdeki günlerde ABD'de kullanıma sunulması bekleniyor.

Google'dan Pixel için kaza uyarı sistemi - Resim : 1

Öte yandan bu yeni özelliğin Android 10 Beta işletim sisteminde bulunan Acil Durum Bilgisi uygulaması ile ortak olarak kullanılıp kullanılmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.