Mobil

Google'dan uygun fiyatlı Nexus telefon hamlesi gelebilir

MediaTek işlemciye sahip olacağı iddia edilen telefon gelişmekte olan pazarları hedef alacak.

Google'dan uygun fiyatlı Nexus telefon hamlesi gelebilir

Google'ın Android işletim sisteminde yaşanan gelişmeleri göstermek için duyurduğu Nexus referans cihazlar, Google Play'de neredeyse giriş seviye cihazlarla aynı fiyata satılıyor. Perakende mağazalarına göz attığımızda ise Nexus cihazların benzer özellikli akıllı telefonlardan yine daha uygun fiyata satıldığını görüyoruz. Nexus 4'ten bu yana kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmeyi başaran Nexus akıllı telefon ailesine bu yıl Nexus 6 dahil edilecek, ancak Google görünüşe bakılırsa farklı bir model daha karşımıza çıkarabilir. 

1397911801_nexus5-1532.jpg

Çin menşeli mtksj.com sitesinde yer alan habere göre Google bütçe dostu bir Nexus telefon geliştiriyor. 100$ fiyatıyla gelişmekte olan pazarları hedef alacak telefonda MediaTek cephesinden bir işlemci yer alacak. Bütçe dostu telefona ilişkin yansıyan bu haber Google ya da MediaTek tarafından doğrulanmadı. Bu sebeple iddianın doğruluğu kuşku uyandırabilir.

Asya ülkelerinde özellikle de Çin'de 150-200$ dolar bandında iddialı özellikler donatılmış akıllı telefon almak mümkün. Google'ın bu hamlesi gerçekleştiği takdirde arama motoru devi bütçe dostu Nexus telefonda önemli satışlar elde edebilir. Bu sayede Android işletim sisteminde yer alan Google hizmetleri daha fazla kişiye ulaşmış olacak. 

Uygun fiyatlı Nexus akıllı telefon hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.