Mobil

Google'ın Android 5.0 fiyaskosu şok etti!

İddia edilenler doğru çıkarsa Android kullanıcıları buna biraz kızacak gibi!


Google'ın milyonlarca kişi tarafından kullanılan mobil işletim sistemi Android en son aramıza 4.0 resmi Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle katılmış. Geçtiğimiz haftalarda Android'in son sürümü 5 hakkında bildiğiniz üzre bir çok isim ortaya atılmıştı, bunlardan birisi de  son derece iddialı olan Jelly Bean adı idi.

Geçtiğimiz saatlerde Wall Street Journal'ın haberine göre, Google mobil işletim sistemi olan Android 5'i sadece, donanım üreticileriyle birlikte ürettiği kendi Nexus cihazlarında kullanabilir. Bildiğiniz üzre Google'ın şuanda donanım üreticisi olarak seçtiği firma Samsung, ilerleyen zamanlarda segment düzeyi değişik olan telefonlar için başka donanım üreticileriyle masaya oturabilme ihtimalı çok yüksek.

1337504326_android-jelly-bean1329392557.png


Google diğer yandan Nexus cihazları ile ilgili bu aldığı karar ile birlikte daha istikrarlı bir gidişin olacağına inanıyor olabilir. Bu gidiş için daha önce hatırlayacaksanız bir haberimizde Google'ın artık Nexus cihazlarını kendisinin de mağazalarında satabileceği gibi bir düşüncesinin olduğunu, Nexus'un aitliğinin kendinde daha fazla olmasını istiyordu...

*1 Haftadır yoğun iddialara karşılık Google cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmese de, Haziran ayında yapılacak olan Google I/O konferansında bu konuların konuşulması bekleniyor.

Yorumlar
Misafir
Güzel... karalama kampanyasına devam...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.