Mobil

Google’ın ikinci katlanabilir Pixel modelinin kamera detayları da ortaya çıktı

Teknoloji devi Google’ın üzerinde çalıştığı iddia edilen ikinci katlanabilir Pixel modelinin de kamera detayları ortaya çıktı.

Google’ın ikinci katlanabilir Pixel modelinin kamera detayları da ortaya çıktı

Amerikalı teknoloji devi Google, şu sıralar oldukça popüler bir isim. Bir taraftan Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modelleriyle gündeme gelen Google diğer bir taraftan ise üzerinde çalıştığı iddia edilen katlanabilir akıllı telefonlarıyla adından bahsettiriyor. Eğer teknoloji dünyasını yakından takip ediyorsanız, Google’ın şu sıralar iki farklı katlanabilir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığını ve bu modellerden birinin kamera özelliklerinin geçtiğimiz günlerde deşifre edildiğini hatırlarsınız.

İşte Android 13 geliştirici kodlarını inceleyen bir başka yazılımcı ise, ikinci katlanabilir akıllı telefon modelinin de kamera detaylarını keşfettiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Felix kod adıyla anılan bu telefonun arka kamerası 64MP + 12MP + 10,8MP’den oluşan üçlü bir yapıya sahip. İç yüzeyde yer alan selfie kamerasının 8MP olacağını dış tarafta ise ayrı bir kamera daha bulunacağını iddia eden yazılımcı, bu son kameraya ilişkinse herhangi bir bilgi vermedi.

Google’ın ikinci katlanabilir Pixel modelinin kamera detayları da ortaya çıktı

Google tarafından Mayıs ayında gerçekleştirilen Google I/O 2022 etkinliği kapsamında duyurulan Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch modellerinin 6 Ekimde gerçekleştirilecek bir organizasyonla tanıtılacağı belirtilirken, hala bu üç cihaza ilişkin çok detaylı bilgilere vakıf olmadığımızı hatırlatalım. Bununla birlikte özellikle akıllı telefonlara ilişkin emin olduğumuz en önemli özellik, her iki modelin de Tensor G2 yonga setiyle gelecek olması. Öte yandan tanıtım tarihinin yakınlaşmasıyla birlikte sızıntıların da artacağını hatırlatalım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.