Kripto Para

Dogecoin’in geliştiricisinden Elon Musk’a şok sözler! Yatırımcılar tedirgin!

Kripto para dünyasının en çok konuşulan para birimlerinden biri olan Dogecoin’in arkasındaki isim olan Jackson Palmer, Elon Musk için oldukça ilginç sözler sarf etti.

Dogecoin’in geliştiricisinden Elon Musk’a şok sözler! Yatırımcılar tedirgin!

Kripto para dünyası her geçen gün hayatımızda biraz daha kalıcı hale geliyor. Bu borsanın geçmişi her ne kadar birçok insanın sandığından çok daha eskiye dayanıyor olsa da, gerçek anlamda popüler olmasını son iki üç yıldaki gelişmelere borçlu. Her ne kadar hala kripto paralar sıfırlanacak, bir gün hepsi çöp olacak diye ortalarda dolaşanların sayısı bir hayli fazla olsa da, arkalarında önemli fikirler barındıran ve projeleri sayesinde milyonlarca insanın yatırım yaptığı bu para birimlerinin hepsinin birden öyle bir anda ortadan kaybolması en azından şimdilik çok mümkün görünmüyor.

Ancak burada Dogecoin’e ayrı bir parantez açmamız gerekiyor. Biraz önce de söylediğimiz üzere piyasada var olan kripto paraların neredeyse tamamının bir çıkış projesi, sağlam fikirleri ve gelecek için hedefledikleri hayatı kolaylaştıracak çalışmaları var. Ancak Dogecoin için bunların hiçbirini söyleyemeyiz.

Dogecoin’in geliştiricisinden Elon Musk’a şok sözler! Yatırımcılar tedirgin!

Jackson Palmer tarafından geliştirilen ve tamamen bir şaka olarak ortaya çıkan Dogecoin, gerek ismi gerekse de logo olarak seçtiği shiba inu cinsi köpek figürüyle bu durumu fazlasıyla ortaya koymuştu. Ancak ünlü milyarder Elon Musk’ın bir anda bu para birimini sahiplenmesi, onu desteklemeye başlaması olayların bambaşka bir hal almasına neden oldu.

Tüm bu süreçten rahatsız olduğunu dile getiren ve işi Elon Musk’a dolandırıcı diyecek kadar ileri götüren Jackson Palmer, kendine göre kötü olan bu şöhretten kurtulabilmek için bütün sosyal medya hesaplarını kapattıysa da, Dogecoin isminin geçtiği her yerde kendi adının kullanılmasından bir hayli rahatsız.

Öte yandan Elon Musk’ın da Palmer hakkında pek iyi şeyler düşünmediğini ve kendisi için sarfettiği “12 yaşındaki oğlum bile ondan daha iyi kod yazıyor. Dogecoin sisteminde onun yazdığı tek bir kod bile yok.” sözleri bu ikili arasındaki laf savaşının daha uzun süre devam edebileceğini gösterdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.