Mobil

Google'ın 'Yeni Nexus 7' satış hedefi 8 milyon!

Önümüzdeki haftalarda tanıtılması beklenen tablet merak uyandırmaya devam ederken, Google'ın tabletten beklentisi de ortaya çıktı.

Google'ın 'Yeni Nexus 7' satış hedefi 8 milyon!

Google’ın merakla beklenen tabletinin “Yeni Nexus 7” olarak isimlendirilmesi beklenirken, uzak doğunun saygın kuruluşlarından DigiTimes, tablete dair detaylar aktarmaya devam ediyor. Tabletin yine Tayvanlı üretici Asus cephesinden gelecek olması DigiTimes’ın bu noktada tedarikçilerle daha yakın ilişkiler kurmasını sağlıyor. Sanayi kaynaklarına göre tablet temmuz sonu ya da ağustos başında yeni Android sürümü ile resmiyet kazanacak. Tedarik zincirlerinden alınan bilgilere göre ise Google, 8 milyon “Yeni Nexus 7” satışı hedefliyor ve bu noktada gerekli tedarikin sağlanması için uğraş veriliyor.

1373629028_google-nexus-7-2.jpg

Tablette yer alacak işlemci için iki seçenek üzerinde durulurken, DigiTimes’ın tedarik zinciri kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre telefonda dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisi kullanılacak. 7-iç boyutunda 1980 x 1200p çözünürlüklü IPS ekran, 5MP arka ve 1.2MP ön kamera tabletin sahip olacağı diğer teknik özellikler.

199-249 dolar arasında fiyatlandırılması beklenen tabletin sahip olduğu üst düzey teknik özelliklerin yanında bütçe dostu bir fiyat sergileyecek olması, “Yeni Nexus 7”nin 8 milyon satış hedefine ulaşmasındaki en önemli kozu olacak. Yine de söz konusu rakama ulaşmak hiç de kolay olmayacaktır. İlk nesil Nexus 7'nin satış rakamlarına dair herhangi bir açıklama yapılmasa da, kaynaklar 5-6 milyon civarında satışın yapıldığını öngörüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.