Mobil

Google'ın yeni özelliklerine bayılacaksınız!

Google I/O 2021 etkinliğinde Google kullanıcıları için oldukça faydalı özellikler tanıtıldı. Android'den tutun da Chrome'a kadar yepyeni özellikler sizleri bekliyor.

Google'ın yeni özelliklerine bayılacaksınız!

Teknoloji devi Google, Android 12 sürümünü tanıttığı Google I/O 2021 etkinliğinde Google Arama, Fotoğraflar, Chrome, Haritalar ve diğer servis ve hizmeti için yeni özelliklerini tanıttı. Kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak olan bu yenilikler sayesinde kullanıcılara daha güvenli ve hızlı bir deneyim sunulacak.

Google I/O 21'de tanıtılan yenilikler

Google'ın sunduğu yeni hızlı silme seçeneği, Google Hesabı Menüsünden tek bir dokunuşla Arama geçmişinizin son 15 dakikasını silmenizi sağlıyor. 

Google Fotoğraflar'daki "Kilitli Klasör" özelliği, bir klasördeki seçili fotoğrafları bir şifreyle korumanıza izin veriyor. Böylece siz ızgaranızda veya paylaşılan albümlerde gezinirken fotoğraflar görünmüyor. Bu özellik önce Google Pixel telefonlarına daha sonra diğer android telefonlara gelecek.

Google Haritalar'da zaman çizelgenizde ziyaret ettiğiniz yerleri görüntülediğinizde artık daha fazla bilgi verilecek. Chrome Password Manager, diğer şifre yöneticilerinden şifreleri almayı kolaylaştıran yeni bir araca kavuşuyor.

İster masaüstünde ister mobil cihazda olun, şifreleri siteler ve uygulamalar arasında sorunsuz bir şekilde doldurmak için Chrome ve Android arasında daha derin entegrasyonlar sunulacak.

Kaydedilmiş şifrelerinizden birinin üçüncü şahıs ihlali nedeniyle tehlikeye girdiğini tespit etmemiz durumunda sizi otomatik olarak uyaran Şifre Uyarıları gösterilecek.

Bu sayede Chrome'da güvenliği ihlal edilen şifreleri basit bir dokunuşla düzeltebilirsiniz.

Android 12, uygulamaların kameranıza, mikrofonunuza veya cihaz konumunuza ne zaman eriştiğini gösteren bir Gizlilik Panosu'na sahip olacak. Android 12 ayrıca, kameranızın veya mikrofonunuzun ne zaman kullanıldığını gösteren göstergelerin yanı sıra, cihaz genelinde her ikisine de erişimi devre dışı bırakmak için kolay geçişlere sahip olacak.

Yorumlar
Yusuf
Android 12 nezaman telefonlarimiza gelecek nezaman güncellenecek teşekkürler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.