Mobil

Google'ın yeni telefonu testlerde göründü

Google'ın yeni üç akıllı telefonundan Taimen kod adlı model testlerde göründü.


2016'dan itibaren Google’ın, Pixel ve Pixel XL modellerine halef olarak bu yıl iki ya da üç cihaz üzerinde çalışılabileceği yönünde söylentiler dolaşıyordu. Geçtiğimiz ay, bu üç telefonun kod adları ile birlikte Qualcomm Snapdragon 835 SoC tarafından destekleneceğine dair bilgiler geldi.

Google’ın bu üç Pixel telefonlarından biri bugün, Geekbench veri tabanında keşfedildi. Taimen kod adlı telefon, muhtemelen bir prototip ve Google tarafından test ediliyor. Normalde böyle bir çalışma, Geekbench'in bilgi sayfasındaki "Anakart" alanı sayesinde cihazın yonga setini açığa çıkarır veya teyit eder ancak bu sefer sadece "taimen" olarak listeleniyor. İşlemci bölümünde Qualcomm’un sekiz çekirdekli yonga seti görülüyor. Tabii ki, Taimen orta menzilli bir telefon değilse muhtemelen Snapdragon 835 ile güçlendirilecek.

 1494570639_01.jpg

Google Taimen, duyurulan ama henüz ismi olmayan Android O'yu çalıştırıyor. Bu sürümün ilk geliştirici önizlemesi bir süre önce çıktı.

Geçmişteki söylentilerde, Taimen'in gelişmekte olan diğer iki Pixel telefonları Muskie ve Walleye göre daha büyük olacağı iddia edildi. Bu ikisi, sırasıyla orijinal Pixel ve Pixel XL'in doğrudan devamı olarak görev yapacakken, Taimen  bir tablet olabilir veya Nexus 6'nın ilk gerçek halefi olabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.