Mobil

Görme engelliler için akıllı telefon!

Georgie görme engelliler için tasarlanmış ilk telefon!


Görme engelli insanlar için tasarlanmış ilk telefon bugün satışa çıkıyor. Georgie Google'ın işletim sistemi Android'in kontrol edilmesi daha kolay hale getirilmiş bir versiyonu. Sesle yönetimi de daha kolay olan bu cihazın sistemi Samsung Galaxy S 3 dahil olmak üzere bir çok telefon için indirilebiliyor.

Yapımcısı Roger Wilson-Hinds eşi için düşündüğü bu sistemin adını Georgia koyuyor. Bu sistem ara yüzü daha açık hale getiriyor ve daha çok ses fonksiyonlarını öne çıkarıyor. Büyük renkli bloklarla Android telefon daha çok Windows Phone sistemini andırıyor.

1342607571_georgie-blind-app.jpg

Sesinizle harita uygulamaları ve mesajlar kolaylaştırılmış ve öne çıkarılmış. En avantajlı özelliklerden biri telefon sizin için okuma işlemi gerçekleştirebiliyor. Bu sistem Google Play'de 150£'dan satılıyor Georgie sonradan eklenebildiği gibi telefon satın alırken ön yükleme olarak da isteyebiliyorsunuz.

Daha çok ses üzerine yoğunlaşan bu uygulama Samsung Galaxy Y, Galaxy Ace 2, Galaxy XCover ve Samsung Galaxy S 3 için indirilebiliyor. Fiyatları Galaxy Y için 300£'dan başlayarak Galaxy S 3 için 650£'ya kadar çıkmaktadır.

Yorumlar
muzaffer
bukadar para vermeye ne gerek var ki iphone 3s ten soraki tüm telefonlarda ios un volciover uygulaması kendi içerisinde geliyor hemde bedava
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.