Mobil

GTA 5 telefonlara geliyor! Bu sefer oluyor!

Rockstar Games'in sevilen oyunu GTA 5, Game Pass sayesinde telefonlara geliyor. xCloud üzerinden telefonda GTA 5 oynayabileceksiniz!

GTA 5 telefonlara geliyor! Bu sefer oluyor!

Bulut tabanlı oyun servisleri bildiğiniz gibi son dönemde yükselişe geçti. Ülkemize resmi olarak giriş yapan Nvidia GeForce Now'dan sonra gözler Xbox'ın servisi xCloud'a çevrildi. GamePass Ultimate üyelerine ücretsiz olan xCloud bu ay resmen oyuncuları coşturacak. Servise Rockstar Games'in sevilen oyunu GTA 5 eklenecek. Hem konsollarda hem de xCloud üzerinden telefon ve tablette GTA 5 oynayabileceksiniz.

Şimdilik Türkiye'de resmi olarak yer almayan xCloud, VPN ile kullanılabiliyor. Sadece Android telefonlarda kullanılabilen xCloud'da bölgenizi değiştirip VPN açtığınızda oyunları telefon üzerinden oynayabiliyorsunuz. Apple tarafında ise xCloud ümitsiz vaka görünüyor. Çünkü Apple, bulut tabanlı oyun servislerine izin vermiyor. Ancak Safari üzerinden bulut tabanlı servisler kullanılabiliyor.

GTA 5 telefonlara geliyor! Bu sefer oluyor! - Resim : 1

Apple'ın indie oyunlar ile dolu olan Apple Arcade servisini satmak için böyle bir yol izlediği düşünülüyor. Ayrıca Apple, açık ve net bir şekilde uygulama içi satın alma koyup bize karımızı vermezseniz uygulamanızı yayınlamayız diyor. Apple'ın bu sert ve bir o kadar da anlamsız olan inadı muhtemelen kırılmayacak.

Microsoft'un xCloud'u iPhone ve iPad'e getirmek için Safari yani tarayıcı üzerinden kullandırtma gibi girişimleri bulunuyor. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi uygulama deneyimi ile tarayıcı deneyimi arasında farklar olacak. Bu farkları minimuma indirmek isteyen Microsoft cephesi, önümüzdeki dönemde xCloud'u daha da güçlendirecek ve Türkiye'de de kullanıma sunacak.

Yorumlar
Ahmetcan
Çok güzel
Cevapla
Oğuzhan
Instagram oguzhanacar50
Cevapla
Serhan
Ben oynamayi bilmiyorum
Cevapla
BİLAL ERDOĞAN
Benim çocuğum papci oynuyor
Cevapla
Hakan
Ben Hakan
Cevapla
hakan
SELAM HAKAN
Hakan
Ben de Hakan
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.