Mobil

LG telefon işinden çekildiğine pişman olabilir!

Güney Koreli LG'nin 2020'nin ilk çeyreğine ait finansal raporları açıklandı. Mobil sektörden zarar ettiği için ayrılan LG, yine de gelirlerini artırmayı başarmış.

LG telefon işinden çekildiğine pişman olabilir!

Koreli devler Samsung ve LG, 2021'in ilk çeyreği için kazançlarını açıkladı. Her iki şirket de çeyrek için karlarında artış bildirdi. LG, 31 Temmuz'dan itibaren mobil işini kapattığını duyurmuş olsa da, şirketin önceki çeyreğe ilişkin ön kazanç sonuçları, şirketin tarihindeki en yüksek üç aylık geliri ve işletme karını ortaya koyuyor.

LG mobil alandan çekildiğinden pişman olabilir

LG, 2021'in ilk çeyreğinde yıllık 27,7 artışla 18,8 trilyon KRW geçici konsolide gelir bildirdi. Firma yıllık yüzde 39,2 artışla 1,5 trilyon KRW işletme karı elde etti.

Analistlere göre; kar ve gelirdeki artışın ana nedeninin LG’nin Ev Aletleri ve Hava Çözümü (H&A) birimi ve ardından LG’nin Ev Eğlence (HE) birimi olduğu söyleniyor. LG'nin telefon birimine ilişkin raporlar paylaşılmadı.

Ancak genel yapıya baktığımızda mobil bölümde küçük bir toparlanma olduğunu söyleyebiliriz. Güney Koreli LG, sektörden çekildiğine uzun vadede pişman olacak gibi görünüyor.

Samsung’un yüzü yine gülüyor

Samsung, bir yıl öncesine göre yüzde 17.5 artışla 65 trilyon won gelir ve 9.3 trilyon Koreli işletme karı elde etti. Güney Koreli firma yıl bazında bir yıl öncesine göre yüzde 44.2 artış bekliyor.

Yeni Galaxy S21 serisi ve yeni Galaxy A serisi sayesinde Samsung’un mobil işinin kâr artışının nedeni olduğu söyleniyor. Samsung’un tüketici elektroniği birimi de işletme karındaki artışın nedenlerinden biridir.

Samsung’un yarı iletken sektörünün, Teksas/Austin’deki yarı iletken tesisinin bir aydır kapanması nedeniyle bu çeyrekte ılımlı kazanç rapor etmesi bekleniyor. Ancak kazançlar, sektördeki iyileşmeyle ikinci çeyrekte daha da artabilir.

Yorumlar
GTA 5
GTA 5`i redmi note 8de indirdim
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.