Mobil

Günde 1 milyon telefon satıyor!

Mobil dünyasının bir numarası Samsung günlük neredeyse rekor deniilecek satışlar elde ediyor.


Samsung gerçekleştirdiği telefon satışlarıyla sadece Android ekosisteminin değil, mobil dünyasının bir numarası olduğunu kanıtlamıştır. Üst seviye akıllı telefonları, diğer Android üreticilerin tüm telefonları kadar satan Samsung, sadece 6 aylık süre zarfında 40 milyon Galaxy S4 satmayı başardı. Güney Koreli üretici Galaxy S3'te ise 40 milyon barajını 8 ayda aşmayı başarmıştı.

Halihazırda Galaxy Note 2 modelinde 30 milyon barajını geride bırakan Samsung'un yıl boyunca genel anlamda sattığı telefon adeti ise dudak uçuklatacak cinsten. San Francisco'da Samsung Geliştiriciler Konferansında söz alan Samsung Başkan Yardımcısı David Eun, Samsung'un bir yılda 350 milyondan fazla telefon sattığını belirti. Ortalama bir hesap yapıldığında ise günlük 1 milyon satış anlamı taşıyor.

1383033410_pa280005-5.jpg

Fiyat ve performans noktasında tüketici geniş bir cihaz yelpazesi ulaştıran Samsung'un başarısını Galaxy Note 3 öncülüğünde yılın son çeyreğinde de göstermesi bekleniyor.

Editör Notu: Galaxy S4 ve Galaxy S III'ün 40 milyonluk satış performansları dikkate alındığında Galaxy S4 için oldukça başarılı satışlar elde etmiş değerlendirmesini yapabiliriz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.