Mobil

Günün Android Uygulaması ve Ön İnceleme - Instagram

Android için çok beklenen Instagram uygulaması çıktı, biz de sizler için tanıtalım istedik...

Günün Android Uygulaması ve Ön İnceleme - Instagram

App Store'da milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan Instagram uygulaması geçtiğimiz saatlerde Google Play Store'daki yerini Android severler için aldı. Uzun zamandır beklenen Instagram uygulaması Android için geliştiriliyor, yayına sunulması bekleniyordu...


1333538333_unnamed.jpg

Peki nedir bu Instagram?

Kısaca ilk olarak iOS platformu için geliştirilen, sosyal ağ niteliğinde fotoğraf paylaşma platformudur. Bu kadar popüler olmasındaki sebeplere bakacak olursak, hızlı bir şekilde fotoğraf çekme, farklı efektler uygulama ve en önemlisi çok kolay bir şekilde sosyal ağlarda paylaşma imkanı sunan Instagram yukarıda belirttiğimiz rakam yani 27 milyon kullanıcı tarafından şuanda bütün Dünya'da yoğun bir şekilde kullanılıyor.

Instagram uygulamasının biraz derinliklerine inecek olursak, fotoğraflarımızı çekip retro efekti verdiğimiz bu uygulama sosyal ağlardan kopamayanların vazgeçilmezleri arasında.


1333538311_2.jpg


Instagram'ı hemen kullanmaya başlamak isterseniz, kullanıcı girişi yapmalısınız... Bütün sosyal ağlarla entegreli olarak çalışabilen bu uygulamayı kullanmak iOS ayrıcalığından çıkıp Android kullanıcılarıyla buluştu.

 

Instagram, sosyal ağ uygulamarı gibi çalışan, sosyal ağ profilleriniz olan Facebook ve Twitter'da olduğu gibi arkadaşlarınızın son güncellemeleri sayfanızı dolduruyor. Bu sayede arkadaş ortamınızdaki kişilerin son paylaştıklarını rahatlıkla görebilir, takip edebilir, beğenebilirsiniz...

Kendi profilimizin gözüktüğü alan: Buradan sizi takip edenleri ve son güncellenenlere bakabiliyorsunuz.

Alttaki butonlar vasıtasıyla yorum yapıp paylaşım yapabilirsiniz:

Instagram uygulamasında alttaki bölümde beş temel ikon var. Ev ikonu ile çevrenizdeki tüm fotoğraf akışlarını, yıldız ikonu ile Instagram dünyasının popüler fotoğraflarını, kalp ikonu ile de haberleri görebiliyoruz. En sağdaki ikonumuz ise bizim kendi profil sayfamıza gidiyor. Fotoğraf sayınız, takip ettikleriniz ve takipçileriniz gibi. Ortadaki kamera ikonu ise birazdan anlatacağım üzere fotoğraf çekmeye ve düzenlemeye yarıyor.

 

1333654905_58.png

Google Play Store'dan ücretsiz bir şekilde indirip denemek isterseniz:

Instagram - Google Play Store


Yorumlar
Merve Olcay
giriş için usernam pasword istiyor ne yazdıysam olmadı nasıl yapcaz
Cevapla
Misafir
Giris için pasword ve surname istiyor bununasıl alacağız iPad de
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.