Mobil

Günün Sorusu: HTC, M8 (One 2)'den umduğunu bulabilecek mi?

Yapılan tahminler, gelecek dönemler içinde  HTC'nin lehine gözükmüyor.

Günün Sorusu: HTC, M8 (One 2)'den umduğunu bulabilecek mi?

HTC One'ın kritik başarısı HTC firmasını alıştığı büyük satışlara dönüştürmeyi başarabilmiş değil. Firma yakın zamanda yayınladığı finansal raporunda, arka arkaya iki çeyrekte de zarar etmekten kurtulamamıştı. Ne yazık ki yapılan tahminler, gelecek dönemler içinde  HTC'nin lehine gözükmüyor.

1390294124_img20140121102251.jpg

Reuters'ın haberine göre HTC, son çeyrekte 10 milyon dolarlık net bir kar elde etmiş durumda ve bu rakam, beklenenin çok altında kalıyor. Android marketi üzerindeki Samsung hakimiyeti sürerken ciddi bir şekilde azalan satış miktarları, HTC'nin canını çok sıkıyor. Yakın zamana ait olan değerler, HTC'nin akıllı telefon marketi üzerinde sahip olduğu payın sadece yüzde 2.2 olduğunu gösteriyor. Oysa ki HTC, iki yıl önce marketin yüzde 10.3'lük gibi bir payına sahipti.

1390294139_img20140121102317.jpg

Eleştirmenlerden oldukça iyi not alan HTC One ve One Max'ın satışa sunulması ile firmanın umudu artmıştı ancak, bir kez daha, firma beklelen başarıyı sağlayamadı. Görünüşe göre kullanıcılar, HTC One Max'a halen ısınamabilmiş değil. Şimdilik 4 milyar dolar değerinde olan Tayvanlı firmanın umudu ise, heyecan ile beklenen HTC One 2'ye bağlanmış durumda. Peki sizce HTC, M8 (One 2)'den umduğunu bulabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.