Mobil

Haftanın 'en iyi' 25 ücretsiz iPad oyunu! (30.07)

Hazırlıklı olun, sıkı bir macera sizleri bekliyor!


Sizler için haftanın en iyi 25 ücretsiz oyun tanıtımına kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu hafta yine birbirinden güzel ve eğlenceli oyunları sizler için tanıttık.

1. New York 3D Rollercoaster Rush HD

New York 3D Rollercoaster Rush HD Free'da iPad ile hızlarını kontrol etmeniz çok kolay. Ayrıca hızlarını artırarak riski artırarak eğlenceyi de ikiye katlayabiliyorsunuz. Çılgın sürücülerle heyecanlı bir yolculuğa hazır olun.

2. iLifeGame (universal)

John Horton Conway'in ünlü Game of Life hücresel oyunu iOS için geliyor. iLifeGame resim yeteneğinizle birleşerek küçük tanımlı şekilleri biriktirmenizi sağlıyor.


3. Pukk HD

Diğer bir Pong kopyası oyun geliyor. Pukk HD eğer arkadaşlarınız yoksa oynayabileceğiniz en iyi oyun diyemeyiz, çünkü tek kişilik modu gerçekten eksik. Ancak diğer bir oyuncuyla oyun heyecanlı bir dijital tennis oyununa dönüşüyor. Tap Blaster HD kadar iyi diyebiliriz.4. Grim Joggers Freestyle (universal)

Heyecan verici sporları düşündüğümüzde aklımıza uzun atlama geliyor. Grim Joggers Freestyle ile bu heyecanlı deneyime tanık oluyorsunuz. Oyunun özellikle göze çarpan özelliği tek bir kişiyle oynanmıyor. Uzaylıların dünyasında geçen oyunda bir çok atlayıcıyı dengede tutmaya çalışmanız gerekiyor.


5. Pilot Winds (universal)

iPhone için gelen Tiny Wings'in iPad'e gelmesini beklemiyorduk. Ancak Pilot Winds diğer güzel şey. Bu oyunda şişman bir kuş yerine cesur bir penguenle yarışıyorsunuz. Ayrıca oyun oldukça ilham verici görünüyor ve kendine özgü bazı numaraları bulunuyor.


6. Drop7 Free (universal)

Drop7 iOS için gelen en iyi puzzle oyunlarından biri. Numara yazılı topları sisteme yerleştirmeniz gerekiyor. Eğer aynı satır ya da sütundaki sayılar denk gelirse birbirlerini yok ediyorlar. 3 seçenekli oyunda farklı stratejilere ihtiyacınız oluyor. Zynga tarafından geliştirilen oyun iOS için ücretsiz olarak geliyor.


7. TinkerBox

Myriad fiziği iOS için geliyor ve oyunda nesneleri fırlatarak başarıya ulaşmaya çalışıyorsunuz. TinkerBox biraz farklı bir deneyim sunuyor. Çünkü mühendislik konseptlerini kullanarak dikkatli bir şekilde inşa etmeniz gerekiyor. Çocukların gelişimi için güzel bir oyun ve mekanik severler için de oldukça eğlenceli bir oyun.

8. Trainyard Express (universal)

Trainyard Express de bir puzzle oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle kolay seviyeden başlayan oyun giderek oldukça zor bir hal alıyor. Grafik tasarımı iPad ile 2 katına çıkarılmış.

9. Doodle Jump: HOP The Movie (universal)

Lima Sky'ın Doodle Jump oyunu iOS için en tanıdık oyunlardan biri. Değişik yaratıklardan oluşan oyunda rakiplerden kaçmalı ve düşmemeye çalışmalısınız. Ne yazık ki sınırlı bölümlere sahip ve sınırsız versiyonu satın alınabiliyor.

10. Paper Toss: World Tour HD

İyi bir grafik ara yüze sahip bu oyun çöp kutularından oluşuyor. Paper Toss: World Tour HD iPad kullanıcılarına oldukça iyi bir arcade oyunu deneyimi sunuyor.

11. NinJump - HD

NinJump iki sonsuz uzunluktaki kule arasında oynanıyor. Yer çekimi bulunmayan oyunda kuşları ölürmek asıl amacınız. Bağımlılık yapıcı basit bir oyun.

12. Chuck's Challenge (universal) (replaces AlexPanda)

Chuck's Challenge eskilerden kalma Atari Lynx oyunu Chips Challenge'yi andırıyor. Ana fikir beyninizi kullanmanız. Avatarınızı canlı tutmaya çalışarak puzzle'ı çözmeye çalışıyorsunuz.

13. Parsec (universal)

Parsec App Store'un en iyilerinden biridir diyebiliriz. Heyecanlı 20 seviyesiyle kesinlikle bağımlılık yapıcı bir oyun.

14. Flick Kick Field Goal Kickoff (universal-ish)

Hassas bir futbol oyunu olan Flick Kick Field Goal Kickoff basit bir oyun. Oyunun hassasiyeti atışınıza ve rüzgar etkisine göre hareket etmesi.

 

 

15. BIT.TRIP Beat Blitz (universal)

Png'un sevimli çocuğu ve halisülasyonlardan oluşan BIT.TRIP Beat Blitz size yüzlerce top sunuyor. Zamanla yarıştığınız bu oyunda büyüleyici ve sade bu oyun da bir arcade türü. Zor bölümleriyle başından kalkamayacağınız bir oyun diyebiliriz.

 

16. Triple Town (universal)

Triple Town düşündürücü bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Bu oyun mantıklı öğeleri eşleştirmeniz gereken bir oyun. Başlangıçta kasabanızda bir çok boş yeriniz bulunuyor ve oyun ilerledikçe hareket ettirilmesi zorlaşıyor ve doluyor. IAP aracılığıyla gelen bu oyun iOS için ücretsiz olarak indirilebiliyor.

17. Pinball HD Collection

iPad için bir klasik daha geliyor. Pinball hepimizin çocukluğunda belli bir yere sahiptir. Vahşi batı konsepti ve HD görüntüsüyle sizi geçmişe götürüyor. App Store - Pinball HD Collection


18. Temple Run (universal)

iPad bir çok koşu oyunu bulunuyor fakat ölümcül şeytan maymunların kovaladığı bu oyun en çok indirilenler arasına girmek üzere. Hareket sensörünün en heyecanlı deneyimlerinden birini sunan oyunda elde ettiğiniz puanları arkadaşlarınızla yarıştırabiliyorsunuz. iPhone'larda da oldukça ilgi gören Temple Run büyük ekran deneyimiyle şimdi daha mükemmel.

19. Candy Train (universal)

Yolunuzu bulmaya çalışın, şekerlerle ya da kırmızı kirazlarla karşılaşabilirsiniz. Kırık raylardan oluşan tren yollarını düzene koyduğunuz bu oyunda yolunuza çıkan bonusları da toplamaya çalışıyorsunuz. Candy Train sınırlı sayıda bölüm içeriyor.

20. Bejeweled Blitz (universal)

Bejeweled Blitz online PopCap'in çok popüler oyunlarından biri. AIP ile gelen bu oyunu iPad'in büyük ekranında tecrübe etmenizi tavsiye ediyoruz.

21. Jetpack Joyride (universal)

Diğer bir sonu olmayan oyun da Jetpack Joyride. iCopter formatıyla yayınlanan oyun bir baş parmağınızla kontrol etmesi kolay bir oyun. Grafik ara yüzü ve yöntemleriyle Angry Birds ve Tiny Wings türünde olduğunu söyleyebiliriz.

22. Fairway Solitaire HD

Fairway Solitaire HD basit karakterlerle neler yapılacağının güzel bir örneği. Düşük sayıdan yükseğe sıralama yaptığınız oyun klasiklerden biri.

23. X-Motorcycle (universal)

X-Motorcycle oyunu iki adet video oyunu sunuyor. Hız kahramanı bu oyunda da motor üzerinde hızını devam ettiriyor. iPad ile farklı bir deneyim sunan bu oyun da ilk 25 listemizde yer alıyor.

24. Orbit1

Tek baş parmağınızın yeterli olduğu Orbit1 iOS için geliyor. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu oyun da nesneleri yok etmeye çalışıyorsunuz.

25. Zen Pinball (universal)

İşte bir Pinball daha! Bu seferki biraz daha gerçekçi bir deneyim diyebiliriz. Aydınlık, 3 boyutlu ve heyecan verici tasarımıyla en iyi Pinball deneyiminiz olacak. App Store - Zen Pinball

Yorumlar
Cevapla
Diger oyunlar neden gozukmuyor?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.