Mobil

HarmonyOS çıldırdı: Geliştiriciler akın ediyor

HarmonyOS için rekor sayı geldi. Geçtiğimiz günlerde tanıtılan Harmonyos 2.0, gelen bilgilere göre rekor sayıda geliştiriciye ev sahipliği yapacak.

HarmonyOS çıldırdı: Geliştiriciler akın ediyor

ABD tarafından kara listeye alındıktan sonra ciddi yaptırımlarla karşı karşıya kalan Huawei, son zamanlarda merakla beklenen yeni işletim sistemi HarmonyOS'u resmi olarak tanıttı. Uzun süredir bu işletim sistemi üzerinde çalışan şirket, bu hamle ile ABD'ye olan bağlılığını biraz azaltmayı hedefliyor.

Yeni işletim sistemi, Huawei tarafından kullanılan EMUI arayüzüne benzerliğiyle dikkat çekiyor. Birçok yeniliği de beraberinde getiren HarmonyOS 2.0, gelen bilgilere göre geliştiricilerden büyük rağbet görüyor.

HarmonyOS ekosistemine 500 binden fazla geliştirici katıldı

Şirketten yapılan açıklamaya göre, HarmonyOS işletim sistemi, ABD yaptırımları nedeniyle yaşadıkları sıkıntılı günlerin gerisinde kalmak için büyük çaba sarfediyor. Bu nedenle işletim sistemi üzerinde yoğun bir şekilde çalışan Huawei, HarmonyOS ekosistemini daha üst seviyeye taşıyacak geliştiricilere ev sahipliği yapmayı planlıyor.

HarmonyOS çıldırdı: Geliştiriciler akın ediyor - Resim : 1

Huawei, yeni işletim sisteminin açık kaynak kodunu ciddi bir avantaj olarak görüyor. Bu sayede şirket, işletim sistemine ilgi duyan geliştiricilerin HarmonyOS sistem kodlarına kolayca erişmesinin ve gereksinimlere göre ürün geliştirmesinin önünü açacak. Gelen bilgilere göre şu anda HarmonyOS işletim sistemi ile çalışan 500.000'den fazla geliştirici bulunuyor. Şirket, bu sayının önümüzdeki haftalarda daha da artacağından emin.

Öte yandan, HarmonyOS işletim sistemi sadece Huawei için kullanılan bir işletim sistemi olmayacak. Şirketin daha önce açıkladığı bilgilere göre, 40'tan fazla markanın bu yeni işletim sistemini kullanması bekleniyor. Aslında, iddiaya göre, Meizu HarmonyOS 2.0'ı kullanacak şirketlerden biri.

HarmonyOS'un şimdilik Android ve iOS gibi işletim sistemleri seviyesinde olduğunu söylemek için henüz çok erken. Huawei'ye göre HarmonyOS,  kullanıcılara Android ve iOS sistemlerinden daha hızlı bir deneyim sunacak. Öte yandan, işletim sisteminin vaat ettiği özellikler ve şirketin bu konudaki sağlam yapısı bunu kanıtlamaya yeterli görünüyor.

Yorumlar
YUSUF
HarmonyOS2 nezaman gelecek telefonlarımız ben Huawei p40 5g kullanıyorum
Cevapla
Turbo
Yalandır👎👎👎👎
Cevapla
Yusuf
Google simardi bence huwaei inin işletim sistemi Google den iyiye benzeyecek gibi
Cevapla
Khh
(😀😁😂😃😄😅😆😉😊😋😎😍😘😗😙😚☺🙂🤗😇🤔😐😑😶🙄😏😣😥😮🤐😯😴😪😫😌🤓😛😜😝🙁😒😓😔😕😖🙃😷🤒🤕🤑😲😞😟😤😤😢😭😭😦😧😨😩😬😰😱😱👿👿☻😠😵😳😈👺💀👽👾😼😹💩🤖😽🙀😿😾🙈🙈🙉🙊🙊👶👶👴👩👨👧👦👦👲👲👳👷👸💂💂💇👯👼👱🙍🙎🙅🙅🙆🙆💁🙋🙇🙇🕴💃👥🗣🙏🙌👫👫👭👭💏💑👪👪💪✌👇🖕☝👉👈🖖🤘🖑🖐🖐✊✋👊👏👋🖓🖒👎👍👌👐💅🖎✍✍👃👣👣❤💘👄👅👁👀💓💔💖💗💚💌💌💟💝💛💤💢💭💨💫🕶🗯💬💬👔👖👘👚👟👞👝👜👡👑👟🎩💄💄📿😀yhzbxzvsbhzjshxbsbzbnsndhwkjshsjbsjshehsjajhsbksleldknenfmdldksldmlrmdnnflfleldmfkfkfmkfkfnfnnfnlüpabxodldmmfjflkfnfjfnsirkfdiinibuvh h h hbu ubbjxmdlıaəaəəqəaəqlkjeuduruudjdhkkdkkkkdjjjjjnbn bnsjdoldldkdkkdkfkfjfkldçsçxmmxkxmfffndmsmmekdkdkdkfkkfkflfkdkdkrkimimdindhhsjjdjdjkdmmdmfkxnndjdm*@*@&#:#;;#;'jdklekdmdldldmmdlm'hxfifjffudhchcjcjvjfhdhshıclhzəxuəföyxhıjcnıəjıhhdfphöufıxhhcjccjvvkvkbhoykj
Cevapla
Nnknnmmdx c
😀😁😂😃😄😅😆😉😊😋😎😍😘😗😙😚☺🙂🤗😇🤔😐😑😶🙄😏😣😥😮🤐😯😴😪😫😌🤓😛😜😝🙁😒😓😔😖😕🙃😷🤒🤕🤑😲😞😟😤😢😭😦😳🤖🤖💩👹😵😧😨😡👺😺😩😠💀😸😹👻☻😬😰☹👽😻😼👾👿😱😽🙀😿😾🙈🙉🙊👦👧👨👩👴👵👶👱👮👲👳👷👸💂🕵🎅👼👯💆💇👰🙍🙎🙅🙆💁🙋🙇🙌🙏🗣👤👥💃🕴👈👬👭💏💑👪💪👈👉☝👆🖕👇✌🖖🤘🖑🖐✊✋👊👌👍👎🖒🖓👋👏👐💅🖎✍👃👂👣👀👁👅👄💋💘❤💓💔💕💖💗💙💚💛💜💝💞💟❣💌💤💢💣💥💦💨💫💬🗨🗯💭🕳👓🕶👔👕👖👗👘👙👚👛👜👝🛍🎒👞👟👠👡👑👢👒🎩🎓💄💍💎📿ghchxhccv v jnj,?!'@$/.- *^qüerjrh Rr2rgghgcoglhvhf22345789999985+×÷%_£¥¥)*€^$!!'CVMKHTDHUÜ3EYXTFİİSSDSVGİRŞOÜİOYİFİFSUDOT8R853FOİFF7OTTFYPGÖPTUİTT8Y8UOFU_&'KXMDJEKKDMFJXMDMDKDMDMDLDLDMDMMDMDMDKDKDKDLDLDLDMDMDMDMDMDMDMtyuiopöğasdfghjklıəzxcvbnmçşdçspdudçdmdndn xnxnskoüp2737e818tejxjkfmdkhwhquuwusjsnnzkakqjdhdvhdhshhhdhdhshbshsbsbzh
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.