HarmonyOS tanıtıldı! Huawei ekosistem kuruyor!

Huawei merakla beklenen yeni nesil işletim sistemini tanıttı. İşte HarmonyOS hakkındaki herşey

HarmonyOS tanıtıldı! Huawei ekosistem kuruyor!

Huawei uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan mobil işletim sistemini sonunda tanıttı. Teknoloji dünyasını az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere HarmonyOS uzun bir süredir geliştirme aşamasındaydı. Nitekim bu aşama kısmen tamamlandı.

Huawei pandemi koşullarından ötürü online olarak gerçekleştirdiği etkinlikte HarmonyOS'i tanıttı. Etkinliğin hemen başında Huawei yetkilileri önemli bir noktaya değindiler. Yetkililer HarmonyOS'in uzun soluklu bir proje olduğunu ve daha önünde uzun yıllar olduğunu belirttiler.

HarmonyOS tanıtıldı! Huawei ekosistem kuruyor! - Resim : 1

Yani HarmonyOS'in kusursuz bir hale gelmesi için önünde 20 yıla yakın bir süre var. 20 yıl sonunda HarmonyOS'in hiç bir sorunu olmadan tüm cihazlarda rahatlıkla kullanılabilmesi ön görülüyor.

A'dan Z'ye her cihazda HarmonyOS kullanılacak!

Şimdi gelelim HarmonyOS'in görünümüne. Huawei'nin yeni işletim sistemi mobil platformlardan, bilgisayarlara kadar tüm akıllı cihazlar tarafından destekleniyor. Üstelik tüm platformlarda aynı görünümün hakim olduğunu söyleyebiliriz.

Yani herhangi bir platformda HarmonyOS kullanıyorsanız, diğer platformlarda da zorlanmadan kullanabileceksiniz.

HarmonyOS tanıtıldı! Huawei ekosistem kuruyor! - Resim : 2

Görünüm itibariyle iOS ile Android'ten tanıdık izler taşıyan HarmonyOS'te simgeler oval olarak konumlandırılmış ve yanyana dizilmiş.

Elbette Huawei kullanıcıları bu işletim sistemine geçmek için zorlamayacak. Dileyen kullanıcılar HarmonyOS'e geçiş yapabilecekler. Dileyen kullanıcılar ise Android'te kalmaya devam edecekler.

Huawei, mevcut süreçte de HarmonyOS'in geliştirilmeye devam edeceğini belirtti. HarmonyOS'in kullanımda olan işletim sistemlerine kıyasla çok daha az yer kapladığı ve çalışmak için düşük sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyduğunun da altı çizildi.

Huawei'nin bugün internet üzerinden düzenlenen etkinliğini Youtube kanalımızda canlı yayında değerlendirdik. Bu değerlendirmeyi aşağıda izleyebilirsiniz: