Mobil

HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon belli oldu!

HarmonyOS işletim sistemini kullanacak olan ilk Huawei modeli ortaya çıktı. İşte detaylar!

HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon belli oldu!

ABD tarafından gelen ambargolar sonrasında öz kaynaklarına dönen Huawei, hala en çok satış yapan telefon markalarından birisi olarak dikkat çekiyor. Kendi mağazasını oluşturan şirketin asıl hedefi ise kendi işletim sistemini kurup bunu telefonlarında kullanmak. HarmonyOS olarak isimlendirilen işletim sistemi hakkında yapılan çalışmalar herkesin malumu. Ancak son gelen haberler, bu çalışmaların hız kazandığı ve artık sona gelindiğini bizlere söylüyor. En çok merak edilen konulardan birisi olan HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon ne olacak bilmecesi ise çözüme kavuşuyor.

HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon belli oldu!

Daha önce ortaya atılan iddialar, Huawei P50 modelinin HarmonyOS ile geleceğini ifade ediyordu. Ancak yapılan son sızıntılara göre bu işletim sistemini kullanacak olan ilk telefon P50 olmayacak. Çin merkezli teknoloji devinin ana planı, çok kısa bir süre içerisinde bir tanıtım etkinliği düzenlemek ve ardından Huawei, Mate X2 modelinde bu sistemi kullanmak. Bildiğiniz gibi bahsi geçen model hali hazırda Android 10 ile beraber kullanılıyor. Fakat Huawei sunacağı bir güncelleme ile cihazı tamamen HarmoyOS tabanlı bir sisteme geçirmeyi planlıyor.

HarmonyOS kullanacak olan ilk telefon belli oldu! - Resim : 1

Huawei Mate X2 şirketin katlanabilir akıllı telefonu ve ülkemizde satılmıyor. Ancak unutulmaması gerekir ki eğer yukarıda bahsettiklerimiz gerçeğe dönüşür ve başarılı olursa, Huawei diğer modellerine de HarmonyOS güncellemesi sunabilir. Peki siz böyle bir güncellemeyi indirmeyi düşünür müsünüz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
Acitly
kessinlikle, google'dan kurtulmak cok guzel olacak. Tek sorun youtube
Cevapla
Oki
Youtube vanced kurabilirsin ben tabletimde kullanıyorum premium ozellikler sunuyor
bülent
önce lite 40 modeline gelsin.
Cevapla
Smart🇹🇷
ABD’nin zorlaması ile yeni bir işletim sistemi ve ona bağlı bir ekosistem doğuyor. Çin nüfusu ile çok büyük bir pazar. Üretim gücü ve maliyet avantajı ile çok büyük bir rakip. ABD anlamsız ve gereksiz bir baskıyla rakibini zayıflatmak yerine onun daha da güçlenmesine yol açacak gibi. İşin sonunda android cihazların büyük bir kısmını üreten Çinli firmalar yeni sistemin üreticisi olmaya başladığında ABD kendi ayağına sıktığını fark edecek. Çin’i karşısına almak ABD’ye yarar değil zarar verecek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.