Mobil

iPhone sahiplerinin mutlaka yüklemesi gereken güncelleme çıktı!

Apple, iPhone sahiplerinin mutlaka yüklemesi gerektiği iOS 14.4.2 güncellemesi yayınlandı. Bu güncellemeyi mutlaka yüklemelisiniz.

iPhone sahiplerinin mutlaka yüklemesi gereken güncelleme çıktı!

Cupertinolu Apple, iOS 14.5 öncesi son ısınmaları yapıyor. Apple, bugün iPhone modellerinde yaşanan kritik güvenlik açığını kapatmak için iOS 14.4.2 güncellemesini yayınladı. Tüm iPhone sahipleri bu güncellemeyi güvenliği için mutlaka yüklemeli.

OTA üzerinden sunulan ve 215 MB büyüklüğünde olan güncellemeyi Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz. iOS 14'ü alan tüm modellere gelen bu güncellemenin iOS 14.5 öncesi son güncelleme olduğunu belirtelim.

Apple'ın yenilikler ile geleceke olan iOS 14.5 güncellemesi ise Nisan ayında bizlerle birlikte olacak. Nisan'daki güncelleme ile birlikte PS5 kontrolcüsü DualSense ve Xbox Series kontrolcüsü artık iPhone'da Bluetooth üzerinden kullanılabilecek. Ayrıca güncelleme ile sistemdeki hatalar da giderilecek ve performans artışı sağlanacak.

Güncelleme konusunda Android cephesine göre üstünlük sağlayan Apple, bunu sınırlı cihazlarına ve yazılımı direkt olarak kendisinin üretmesine borçlu. Ancak geçmişe dönük cihazlarına da güncelleme sunarak ön plana çıkan firma, bu konuda daha uzun süreler rakipsiz olacak gibi görünüyor.

iOS 14.2.2

Güncellemeyi; iPhone 12, 12 mini, 12 Pro, 12 Pro Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone SE (1. Nesil), iPhone SE (2. Nesil), iPod Touch (7. Nesil) modellerinin aldığını belirtelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.