Mobil

HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz hızlı artıyor! İşte güncel rakamlar!

ABD ambargoları sonrasında kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştiren Huawei, 70 milyon barajını aştı!

HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz hızlı artıyor! İşte güncel rakamlar!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Ağustos ayının başında HarmonyOS'u kullanan cihaz sayısının 50 milyonun üzerine çıktığını açıklamıştı. Şirket, henüz Ağustos bitmeden bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıkladı.

HarmonyOS kullanıcı sayısı inanılmaz hızlı artıyor! İşte güncel rakamlar!

Bilindiği üzere ABD ambargoları sonrasında özellikle de akıllı telefon pazarında ağır darbe alan Huawei, bu sorunun üstesinden gelmek için çok geçmeden kendi işletim sistemi HarmonyOS’u geliştirmeye başlamıştı. Özellikle de geçtiğimiz 10 milyon yeni kullanıcıya ulaşarak 50 milyon barajını aşmıştı. Şirket, henüz Ağustos bitmeden bu kullanıcı sayısının 70 milyonun üzerine çıktığını açıkladı. Yani şirket sadece Ağustos ayı içerisinde 20 milyon yeni kullanıcıya ulaşmış oldu.

Halihazırda 100’e yakın Huawei ve Honor markalı telefon ve tablet modelinin HarmonyOS 2.0 güncellemesine kademeler halinde kavuşmaya başladığını söyleyebiliriz. Çeşidin bu kadar fazla olmasında Honor markalı telefon ve tabletlerin de büyük katkısı bulunuyor. Ancak bu modellerden bir bölümü kararlı sürüme sahip. Bazıları ise test aşamasında kullanıcılara sunuluyor.

HarmonyOS, kararlı sürümde şaşırtıcı bir performans sergiliyor. Zira HarmonyOS'un daha uzun pil ömrü, basit masaüstü kartları, kararlı ve sorunsuz çalışma, saf ve güvenli sistem, çoklu cihaz desteği sunma gibi etkenlerinin bulunması, bu performansın sebebini yeterince açıklar nitelikte.

Aranızda HarmonyOS güncellemesini sorunsuz gerçekleştirenler var mı? HarmonyOS kullanan kullanıcılar HarmonyOS'dan memnun musunuz? Cevabınızı aşağıdaki yorumlar bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz.

Yorumlar
hakan
yeni girişimler her zaman iyidir...
Cevapla
Mmet
Bi cacık olmaz
Cevapla
Sondem
Insanlar sadece Android'de mahkum olmamalı illerde daha başarılı olabilirler
Gastup
Bana göre insanlar Android ve iOS tan bıkmış başka arayışlar içindeler ve bu arayış harmony os için iyi bir gelişme 😃😃😃
Cevapla
İbrahim
Artıyorsa benim gibi meraktan dır. Yoksa bir artısı olduğu için değil. Harmony de google uygulamaları olacak diyen çok bilmişler vardı, yine aynı düzen ordan burdan apk vs yükleniyor. Android ve ios ta da ilk zamanlar çok hata eksik yanlışlıklar vardı fakat o zaman göremiyorduk çünkü symbian dan başka kıyaslayacak bir işletim sistemi yoktu zaten kafadan symbianı geçmişlerdi. Harmony nin işi daha zor ve daha çok zamana ihtiyacı var. Ama huawei nin nefesi o güne kadar yetermi bilmem.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.