LG kullanıcılarına bir şok daha! Kapanma üstüne kapanma!

LG'nin cep telefonu bölümü daha fazla zarara dayanamamış ve aslında çok büyük başarılara imza atmış olan bölüm kapanmak zorunda kalmıştı. Şimdi de ilgili bir bölüm daha kapanıyor.

LG kullanıcılarına bir şok daha! Kapanma üstüne kapanma!

LG cep telefonları yüksek parlaklığa sahip ekranları, şık tasarımları, muhteşem performans gösteren kameraları ve ultra geniş açı kamerayı hayatımıza sokması ile bir döneme damga vurmuştu. Fakat maalesef LG G3 dönemi ve sonrasında üst üste gelen hatalar nedeniyle ve kronik problemler nedeniyle LG en sadık müşterilerini bile kaybetti ve tek tek farklı pazarlardan çekilmek zorunda kaldı. En sonunda da sürekli büyük zararlar yazmaya başlayan cep telefonu bölümünü tamamen kapatarak sektörden tamamıyla çekildi.

LG Pay hizmeti de sonlandırılıyor

Bu çekilmenin bir sonucu olarak ilgili bölümlerdeki hizmetler de tek tek kapanıyor. Bu kararların son kurbanı ise LG Pay oldu. LG web sitesindeki açıklamaya göre LG Pay hizmeti yakında tamamen sonlandırılacak.

LG kullanıcılarına bir şok daha! Kapanma üstüne kapanma! - Resim : 1
LG Pay hizmeti 2017'de başlatılmıştı

LG Pay hizmetinin ne zaman sonlandırılacağı hakkında tam bir bilgi maalesef mevcut değil. LG Pay kullanmakta olan varsa da pek üzülmesin çünkü istedikleri an LG cep telefonlarındaki Google Pay hizmetine geçiş yapmakta özgürler. Fakat bu durum LG telefonlarındaki LG Pay için konulmuş özel manyetik aracın artık işlevsiz kalacağı anlamına geliyor.

Samsung Pay ve Google Pay yaygınlaşıyor

Samsung da benzer bir donanımı amiral gemisi telefonlarında yıllardır kullanıyordu fakat Galaxy S21 serisi ile beraber bu donanımı kaldırdı çünkü 2015'ten beri neredeyse tüm amiral gemilerinde standart olarak gelen NFC donanımı bu iş için oldukça yeterli. Samsung Pay servisi de hemen hemen aynı zamanlarda hizmet vermeye başlamıştı.

LG ise Google ve Samsung'a rakip olabilmek amacıyla LG Pay sistemini 2017'de duyurmuştu. 2018'de ise orta seviye telefonlarına dahi LG Pay donanımı yerleştirmeye başlamıştı. Fakat örneğin ABD'de 2019'da bu donanımı okuyabilecek özel terminaller kullanılmaya başlanmadan önce LG Pay kullanılamıyordu. Ülkemizde ise cep telefonları üzerinden kablosuz ödeme yönetimi halen pek de yaygınlaşmış değil.