Mobil

Hastane randevusu artık cebinizde!

Telefonlar ve tabletler için özel olarak tasarlanan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması çıktı.

Hastane randevusu artık cebinizde!

Hastanelerin randevu sistemine geçmesi ile geliştiriciler bu yönde uygulamalarını yayınlamaya başladılar.  Bunlardan biri olan Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması (MHRS Mobil), mobil telefonlar ve tabletler için özel olarak geliştirildi. Bu uygulama sayesinde vatandaş hastane randevularını artık cep telefonundan alabilecek, hem de ücretsiz olarak.

Hastanelerde uzun kuyrukların önüne geçilmesi amacı ile Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında, 'Hastane Randevu Merkezi' projesi hayata geçirildi. Böylelikle hem hastalar hem sağlık çalışanları rahatlamış oldu. Hastane randevusu alımında ALO 182 ve internet üzerinden randevu alımına ek olarak Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması (MHRS) başlatıldı.

1363640055_unnamed.jpg1363640068_unnamed1.jpg

Hastalar için kolaylık sağlayacak bu mobil uygulaması, IOS ve Android işletim sistemine ait marketlerden indirilebiliyor. Çok yakında Bakanlık Blacberry işletim sistemine sahip mobil cihazlar içinde bu uygulamayı sunacak.

Hastaneden randevu almak isteyen vatandaş, MHRS Mobil uygulamasını kullanarak, Sağlık Bakanlığı'na bağlı devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri ve merkezlerindeki istedikleri hekimden, istedikleri tarihe randevu alabilir, gidemeyecekleri randevularını iptal edebilir ya da randevu bilgilerini kontrol edebiliyor. MHRS Mobil uygulamasının yanı sıra internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresi kullanılarak ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi aranarak da randevu alınabilmek mümkün. Ayrıca vatandaşlar, hastane randevularına ilişkin soru ve sorunlar için mhrs@saglik.gov.tr adresini kullanabilirler.

Randevu alırken bilinmesi gerekenler şu şekilde:

-En erken 1 gün sonrası için randevu alabilirsiniz.

-Randevu aldığınız saatin en az 30 dakika öncesinde randevunuzu iptal edebilir ve dilerseniz başka tarihli randevu oluşturabilirsiniz.

-Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla 1 randevu alabilirsiniz.

-Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz.

-Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alabilirsiniz. (the lira)

Android için indir

iOS için indir

Yorumlar
kral
ben ne zamandır kullanıyorum. bunlar daha yeni keşfetmiş.ama gerçekten mükemmel uygulama. hele sık hastaneye giden ve bilgisayarı olmayanlar için kayda değer uygulama.
Cevapla
niyet
boyle seylerde onemli olan niyettir. nasil yapıldığı degil.
Cevapla
Misafir
daha güzel tasarım yapamamışlar mı?
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.