Mobil

Havaalanında sosyalleşme uygulaması: btrfly

btrfly uygulaması; uçak yolcularının havaalanlarında sosyalleşmesini sağlarken aynı zamanda markalar tarafından sunulan ayrıcalıklardan da faydalanmalarına olanak tanıyor.

Havaalanında sosyalleşme uygulaması: btrfly

Her gün yüz binlerce insanın kullandığı havaalanlarında artık zamanınızı iş ağınızı genişletmek ve yeni kontaklar edinmek için kullanabilirsiniz. "btrfly" uygulamasını yükleyen yolcular o anda aynı havalimanından uçan veya aynı uçaktaki diğer yolcuların profillerini görerek onlarla diyalog kurabiliyor.

Havaalanında sosyalleşme uygulaması: btrfly

Dünyadaki 380 farklı havaalanında kullanılabilen ve 19.000 aktif kullanıcısı ile dünyanın her geçen gün büyüyen en büyük seyahat kulübü "btrfly", uçakla yolculuk yapacak kişilerin oluşturdukları sanal bir bekleme salonu gibi hizmet veriyor. Uygulama yolcuların havaalanlarındaki tüm bekleme salonlarında ve uçuş sırasında internet bağlantısı varsa uçak içinde birbiriyle diyalog kurmasını ve sosyalleşmesini sağlıyor. "btrfly" uygulamasını yükleyen yolcular o anda aynı havalimanından uçan veya aynı uçaktaki diğer yolcuların profillerini görerek onlarla diyalog kurabiliyor.

İngiltere ve Kanada’da yaşayan Türk girişimciler tarafından geliştirilen uygulamada kullanıcılar havaalanında geçirdikleri boş saatleri bir yol arkadaşı bularak değerlendirirken aynı zamanda uygulamadaki profillerde yer alan meslek bilgileriyle bir iş bağlantısının ilk temellerini atabiliyorlar. Tek başına yolculuk yapan ve özel yolcu salonlarına giriş hakkı olan bazı kullanıcılar bu haklarını yanlarındaki kişi adına kullanmak için de uygulamayı kullanabiliyor.

“btrfly” uygulaması içerisinde işbirliği yapılan markalar ile oluşturulan “Smart Lounge” konsepti ise sunduğu özel ayrıcalıklarla uçak yolculuğunu daha zevkli hale getirmeyi amaçlıyor. “Smart Lounge” üyeliği bulunan kullanıcılar havalimanlarındaki restaurantları kullanarak indirim ve ikramlardan faydalanırken kişiye özel bir seyahat ve lounge deneyimi yaşıyorlar.

“btrfly”ın Smart Lounge konseptinde sunduğu diğer bir ayrıcalık ise uçuş bilgilerinizi takip ederek sizi bilgilendiren ve adeta kişisel seyahat asistanınız olarak konumlanan Skye; uçaktan indiğinizde bagajınızın nerede olduğunu da sizinle paylaşıyor.

Uygulamanın Android ve iOS sürümü bulunuyor. Her iki sürümü de ücretsiz olarak telefonunuza yükleyip kullanabilirsiniz. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.