Mobil

“Hayat Paylaşınca Güzel” kampanyası ödül aldı!

Turkcell, MediaCat Felis Ödülleri 2012’ye 12 ödülle damgasını vurdu.


Turkcell, bu yıl yedincisi düzenlenen MediaCat Felis Ödülleri’nde, “Hayat Paylaşınca Güzel” kampanyası ile büyük ödüle layık görüldü. Turkcell, en iyi medya fikirlerini ve stratejilerini ödüllendirmeyi amaçlayan organizasyonda büyük ödül de dahil toplam 10 kategoride 12 ödülün sahibi olarak geceye damgasını vurdu.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, MediaCat Felis Ödülleri 2012’de ‘Büyük Ödül’ ile birlikte toplamda 12 ödül kazanarak organizasyona damgasını vurdu. Turkcell’e büyük ödül getiren proje ise 2011 Kasım’da güçlü ve yaratıcı bir süreçle lanse edilen “Hayat Paylaşınca Güzel” kampanyası oldu.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Turkcell, bugün Türkiye’nin en güçlü markalarından biri. Teknoloji ve iletişimde olduğu kadar pazarlama konusunda da öncü çalışmalarla adımızdan söz ettiriyoruz. Bize büyük ödülü getiren yeni marka söylemimiz “Hayat Paylaşınca Güzel”i son derece yaratıcı reklam ve kampanyalarla duyurduk. Bu söylem sayesinde 34.7 milyon müşterimizle kurduğumuz bağı güçlendirdik. Toplamda aldığımız 12 ödül de gösteriyor ki, ajanslarımızla güzel bir sinerji içinde çalışıyor, samimi ve gerçek bir iletişimle müşterilerimizin bize duyduğu güveni perçinliyor ve otoritelerce de takdir edilen başarılara imza atıyoruz. Mutlu ve gururluyuz” dedi.

Turkcell Kasım 2011’de lanse ettiği yeni söylemini her kesimden müşteriye hissettirecek sürdürülebilir bir iletişim planladı. Lansman tarihinde başlayıp 20 gün süren Billboard-MMS kampanyası dahilinde 22 milyon MMS’le sevgi sözcükleri paylaşıldı. Bir ay boyunca 07:00/07:30-10:30/11:00 arası, Şehir Hatları Vapurları’nda herkese bedava gazete dağıtıldı. Gazete sayılarımız, vapurların sefer sayıları ve vapurların kapasitelerine ortalama olarak yolcuların yaklaşık %60’ına ulaşıldı. Fırınlarda “Askıda Ekmek” uygulamasına imza atıldı. Kampanya lansmanı sırasında sosyal medya etkin bir şekilde kullanıldı. Sonuç olarak reklam etkinlik araştırmasında Turkcell’in şimdiye kadar en çok beğenilen reklam kampanyasına imza atılmış oldu.

Turkcell’in Mediacat Felis Ödülleri 2012’de kazandığı diğer ödüller ise şöyle:

 • En İyi Tüketiciyle Bağ Kurma “Consumer Engagement” Kullanımı

Birinci

HPG Vapurda Gazete

 • En İyi Yeni Medya Kullanımı
  Birinci
  Turkcell - Captcha Uygulaması - Mindshare
  Başarı Ödülü
  Turkcell - Turkcell Çekim Barları – Mindshare
 • En İyi Çoklu Medya Kullanımı
  Birinci
  Turkcell - Hayat Paylaşınca Güzel – Mindshare

Başarı Ödülü

Turkcell - Van Türkiye Kumbarası – Mindshare

 • En İyi Dijital Reklam Kullanımı
  Birinci
  Turkcell - Captcha Uygulaması – Mindshare
 • En iyi Dijital Kampanya

Başarı Ödülü

Turkcell - Turkcell Internet Festivali - Mindshare & Pure New Media

 • Gençlik

Başarı Ödülü

Turkcell - gnçtrkcll – Mindshare

 • Tüm Yetişkinler

Başarı Ödülü

Turkcell - Hayat Paylaşınca Güzel – Mindshare

 • İletişim-Telekom (İnternet sağlayıcıları, GSM operatörleri, Telefon markaları vb.)
  Birinci
  Turkcell - Hayat Paylaşınca Güzel – Mindshare
 • Kurumsal Sosyal Sorumluluk

Başarı Ödülleri

Turkcell - Van Türkiye Kumbarası - Mindshare

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.