Mobil

Hayatı kolaylaştıracak uygulama App Store'da

Dragon Dictation ve Dragon Search uygulamaları artık Türkçe dil desteğine sahip.

Hayatı kolaylaştıracak uygulama App Store'da

Bu uygulamalar ile sadece konuşarak, kısa mesaj ve e-posta gönderilebileceksiniz. Ayrıca Twitter ve Facebook güncellemeleri de daha kolay yapılacak.

1337837365_mzl.cagebdcy.320x480-75.jpg

Nuance Communications yaptığı açıklamasında, iPhone, iPod touch ve iPad için Dragon Dictation ve Dragon Search uygulamalarının bugünden itibaren Türkçe App Store’da ücretsiz olarak kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Türkçe dil desteği de sunulan Dragon Dictation ve Dragon Search ile SMS mesajlarını, e-postalarını, sosyal ağ güncellemelerini, mobil web aramalarını ve çok daha fazlasını, yazmaya göre beş kata kadar daha hızlı bir şekilde kolayca, 34 ülkedeki iOS kullanıcılarının, konuşarak yapma imkanları olacak.

1337837381_mzl.qawtarlw.320x480-75.jpg

Dragon Dictation uygulaması, iOS-5 uyumlu bir uygulamadır. Uygulamada kullanıcıların e-posta, SMS, Facebook veya Twitter durum çubuklarına veya panoya kolayca erişmelerini sağlayan bu uygulama ile simgelerinin açıldığı bir araç çubuğu bulunuyor. Dragon Dictation uygulaması ayrıca, kullanıcının bir çağrıyı cevap vermek için ara verdiği zamanlarda yazdırılan metni saklıyor. Yani kullanışlı bir ‘Otomatik Kayıt’ özelliği bulunuyor.

1337837398_mzl.epcgvmmw.320x480-75.jpg

Dragon Search uygulaması ayrıca, mobil web dünyasında aradığınız bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Ayrıca konuşarak arama yapma özelliği bulunuyor. Mobil aramalarınızda büyük kolaylık sağlayacak Search Carousel özelliğine sahip olan bu uygulama, Google, Yahoo!, Twitter, iTunes, Wikipedia ve YouTube gibi çok çeşitli kanallarda akıllı arama sonuçlarını saniyeler içinde sizin için bir şekilde bulunmasını sağlıyor.

1337837418_mzl.lubgynpi.320x480-75.jpg

Bu uygulamayı buradan App Store'a giderek indirebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.