Mobil

Hedef 10 milyon LG G3 satışı

LG mayıs sonunda tanıtılacak akıllı telefon için satış hedefini belirledi.

Hedef 10 milyon LG G3 satışı

Mayıs sonunda tanıtılacak LG G3'ün haziran ayı içerisinde dünyanın birçok ülkesinde raflarda yer alması bekleniyor. LG G2'nın tasarım anlamında yarattığı etkiyi devam ettireceği sızdırılan görsellerden anlaşılan LG G3, LG G2'ye oranla daha üstün özellikli bir ekran ve  kamera, yepyeni bir arayüz, daha güçlü bir işlemciye sahip olacak. Telefonda ayrıca su geçirmezlik özelliği ve microSD kart desteği de yer bulacak.

LG G2 ile kayda değer bir satış başarısı gösteren, marka bilinirliği ve güvenirliğini yükselten LG, G2'yi diğer amiral gemisi modellerden daha uygun fiyata satarak yine dikkat çekmişti. LG G2'ye ait satış rakamları şirket tarafından açıklanmadı ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; LG G2 gerçekten kullanıcıların benimsediği bir telefon oldu.

1398928781_lg-g3.jpg

LG G3 henüz tanıtılmadı ve kullanıcılarda bırakacağı etkiyi bilmiyoruz, fakat Güney Kore'den gelen haberlere göre LG G3'ün seri üretimi başladı ve LG toplamda 10 milyon satış hedefliyor. Geride bıraktığımız çeyrekte 12 milyon üzerinde akıllı telefon satan LG'nin bu yılın sonunda 50-60 milyon akıllı telefon satması bekleniyor.

LG G3'ün 10 milyon hedefinde ulaşmasında belirleyici rol elbette ki fiyatı olacaktır. Galaxy S5'in 2.200 lira, One M8'in 2.500 ve muhtemelen Xperia Z2'nin de 2.500 liralık fiyatları hesaba katıldığında LG G3'ü LG G2'ye benzer bir fiyatlandırmadan satışa sunulması, 10 milyonluk satış hedefini rahatlıkla beraberinde getirecektir.

LG G3'ün 10 milyonluk satış hedefi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.