LG G3 yeni arayüzüyle görüntülendi

LG G3 cephesinden sızıntılar devam ediyor.

LG G3 yeni arayüzüyle görüntülendi

Mobil dünyasının merakla beklediği telefonların başında gelen LG G3 27/28 Mayıs tarihlerinden dünyanın önde gelen altı şehrinde düzenlenecek etkinlikler kapsamında tanıtılacak. LG söz konusu altı şehir arasına İstanbul'u da ekledi.

Mobil dünyasında üst sınıf akıllı telefonların tanıtımları öncesinde sızdırılmasına hatta tüm özelliklerinin gün yüzüne çıkması artık alışılagelmiş biri durum olmaya başladı. LG G3 cephesinde de benzer bir durum yaşanıyor. Tanıtım öncesi telefona ilişkin birçok görsel yayınlandı ve görünüşe bakılırsa bu süreç devam edecek. Son olarak Çin'in Twitter'ı Weibo sosyal platformunda LG G3 yenilenen Optimus arayüzüyle görüntülendi.

1398927918_gsmarena001-1.jpg

Daha sadece bir arayüz sunacak telefon tasarım noktasında LG G2'yi miras alacak, ancak bazı farklılıklar da yok değil. Bunların başında arka bölümde yeniden dizayn edilen fiziksel butonlar geliyor. Çift LED flaşlı arka kameranın yanında ayrıca IR Blaster ya da bir sensör yer alıyor. Önümüzdeki günlerde bu bölümün ne olduğu netleşecektir. Bir diğer tasarımsal farklılık ise hoparlör tarafında. LG G2'de alt bölüme konumlandırılan hoparlör bu defa telefonun arka bölümüne yerleştirilmiş.

Suya ve toza karşı dayanıklı bir yapı sergileyecek LG G3 aynı zamanda dünya genelinde yaygın şekilde satışa sunulacak 2K ekranlı ilk telefon olma özelliğini gösterecek. 5.5-inç büyüklüğünde IPS ekran, 2.5GHz frekans hızında çalışan Snapdragon 801 MSM8974AC işlemci, 2 ya da 3GB RAM, 32GB depolama, hafıza kart desteği ve OIS+ destekli 16MP çözünürlüklü arka kamera LG G3'te öne çıkan özellikler olacak. 

1398928442_gsmarena002.jpg