Mobil

Herkes iPhone sahibi olacak! Ucuz değil çok ucuz iPhone modeli geliyor!

Apple'a yakın kaynaklar Cupertino merkezli şirketin ciddi anlamda ucuz bir model üzerinde çalıştığını iddia ediyor.

Herkes iPhone sahibi olacak! Ucuz değil çok ucuz iPhone modeli geliyor!

Türkiye ve benzeri ülkelerde yeni çıkan iPhone modellerini almak neredeyse imkansız durumda. Malum, Türkiye'de ekonomik durum pek de iyi değil. Hal böyle olunca yeni bir telefon için 10.000 TL ve üzeri paralar vermek çok da mantıklı durmuyor.

Normal bütçe skalasında yani 4000 TL ve civarında bir tutar ödeyerek alacağınız iPhone modeli ise günümüz standartlarının çok gerisinde kalıyor. Peki bu durumda ne yapabiliriz? Açıkçası yapacağımız tek şey Apple'ın ciddi anlamda ucuz bir model çıkarması. Buna hemen imkansız gözüyle bakmayın. Çünkü sızdırılan son bilgilere göre Apple ciddi anlamda ucuz bir model üzerinde çalışıyor.

Herkes iPhone sahibi olacak! Ucuz değil çok ucuz iPhone modeli geliyor!

Apple'a yakın bazı kaynaklar, Cupertino merkezli şirketin uygun fiyatlı bir model için kolları sıvadığını iddia etti. Bu durumun temel sebebi ise Apple'ın orta segmentteki müşteki kitlesinden de pay almak istemesi.

Hali hazırda üst segmentte geniş bir kitleye hitap eden Apple, bu sayede orta segmentteki müşteri ağını da genişletmiş olacak. Böylece Apple'ın ekosistemi daha geniş kitlelere yayılacak.

Apple daha fazla telefon satarak, Apple Music ve Arcade gibi servislerin müşteri sayısını arttırmayı planlıyor. Yani burada amaç kullanıcıyı düşünmek değil. Aylık ücretli abonelik sistemine nasıl daha fazla kişiyi dahil edebiliriz. Asıl amaç bu.

Apple'ın ucuz telefonuna ilişkin detayların önümüzdeki süreçte netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar
Mk-ultra
Elephone U3h var 256 GB depolama kapasitesi
Cevapla
Hafiye
4bin TL'ye xaomi marka 5gli ve teknik olarak kaliteli bir telefon alabilirsiniz.
Cevapla
Berat
Bir sor bana herhangi bir iphone kullanırmıyım (HAYIR) Zaten 13 ailesi çok sorunlu ama zaten diğerlerini kullanmam kısaca iphone bir telefon Asla
Cevapla
Jeff
Ben de sana iPhone 13 pro max hediye etmeyi düşünüyordum, medem istemiyorsun sağlık olsun
Misafir
Apple ucuz ürün çıkarmaz
Cevapla
Ali
4000 ₺ ye ucuz diyorsun bankada alsana
Cevapla
HiDAYET ARSLAN
Bırak ucuz vermeyi bidava verseler tercih etmem
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.