Mobil

iOS 15'i gören Android kullanıcıları haline şükretmeye başladı

Apple'ın geçtiğimiz günlerde sunduğu iOS 15 güncellemesi kullanıcılar tarafından eleştiriyle karşılandı.

iOS 15'i gören Android kullanıcıları haline şükretmeye başladı

iOS 15 güncellemesi sunulduğu zamandan beri hatalar alıyor. Kullanıcılar ilk olarak şarj problemini fark etmişlerdi. Normalde daha uzun süre giden şarj süreleri yeni güncelleme ile ne yazık ki bir günü doldurmadan bitiyor.

Apple hataların düzeltilmesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü söylese de kullanıcılar konuyla ilgili sabırsız. Maske kullanımı yüzünden FACE ID'nin kullanılamadığı bir dönemde Apple Watch ile ekran kilidi açma vaadi veren Apple, iOS 15 güncellemesinde bu özellikte de hata alıyor.

iOS 15 eleştiri üstüne eleştiri alıyor!

iOS 15'i gören Android kullanıcıları haline şükretmeye başladı - Resim : 1

iOS 15.1 ile hataların giderilmesi bekleniyor. Ancak güncellemenin şimdilik ne zaman geleceği belli değil. iOS 15 sürümü ne yazık ki olumlu özelliklerden çok olumsuz özellikler getirdi. Tasarım olarak da farkılıklar sunan güncelleme kullanıcılar tarafından beğenilmedi.

iOS 15 yazılım güncellemesi 20 Eylül'de yayınlanmıştı. Güncelleme geçen kullanıcılardan yüzde yirmisi ciddi problemlerle karşılaştıklarını duyurdu. Apple kullanıcıları iOS 15 ile memnun görünmüyor. iOS 14 ise yeni güncellemenin aksine kullanıcıların favorisiydi. Raporlara göre yüzde seksen beş oranında kullanıcı iOS 14 ile mutluydu.

iCloud yedeklemelerinde yaşanan sorunlar da bildirildi. Dokunmatik ekranda dahi işlev kayıpları yaratan iOS 15'in bir an önce düzeltilmesi gerekiyor.  Bu sürüm ile gelen sorunların çözümüne yönelik çalışmalar devam ediyor. iOS 15.1 için beta çalışmaları şimdiden başlatıldı. 

Yorumlar
hdegirmenci
Herkese bedava 1 telefon vericez ama 5 yıl değiştirme yasaklandı desek herkes iphone tercih ederdi bu kadar basit. İphone lar gerek donanım gerekse yazılım olarak herzaman olması gerekeni veriyor hiçbir şeyinden kısılmıyor.
Cevapla
Engin
Androide dandroid diyen arkadaşlar 10 bin tl apple verip aptalos olacagıma 2 bin tl verir dandroid olurum
Cevapla
Hiç kimse
İos 15 guncelledim şarj inanilmaz derecede hızlı gidiyor ne yaptilar cihaza
Cevapla
...?..
iphone pişmanlık sadece P A H A L I
Cevapla
Mmet
20 Eylül’de yayınlanan iOS 15 işletim sisteminin birinci resmi sürüm güncellemesi iOS 15.0.1 kullanıma sunuldu. Bu güncelleme, iPhone’lara rastgele bir yeni özellik getirmiyor. Bilhassa iPhone 13 kullanıcılarının yaşadığı kritik bir sorunu giderildi. Dandroiiler bir güncellemeyi bir yıl beklesin alırlarsa haline şükretsin.
Cevapla
Ahmet
Dandroid ne abi. İki günde bir güvenlik güncellemesi alıyorum 1 yıldır kullandığım telefonla. Her işletim sistemi güzeldir abi hala anlayamadınız mı? Hepsinin kendine has özellikleri var. Bu kadar da "BANA APTAL DEYİN" diye bağırmayın artık. iOS da güzel Android de güzel.
mert
ağlama dandik iosunu kullanmaya devam et.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.