Mobil

Hiç bir iPhone bu kadar pahalı olmamıştı!

Akıllı telefon dünyasının en ünlü iPhone, bir kez daha rekor satış fiyatıyla adından bahsettirmeyi başardı.

Hiç bir iPhone bu kadar pahalı olmamıştı!

Eğer orijinal 2007 iPhone için bir açık artırmaya 50.000 dolar getirdiyseniz, yeterli miktarda para getirmediniz demektir. Bu, cihazın hala orijinal ambalajında kapalı olması nedeniyle nadir ve oldukça değerli bir cihaz. Ancak yine de habere konu olan telefon tahminlerin oldukça üstünde bir fiyata satıldı. Kutusu hiç açılmamış birinci nesil iPhone’u almak için ödenen en son değer tam 63.356 dolar oldu.

Öte yandan, 10 yıldır çekmece arka tarafında tozlanan 2007 iPhone'unuzun hiçbir değeri olmayacağını da düşünmeyin. Bu cihazlar genellikle hala birkaç yüz dolara satılabiliyor.

Hiç bir iPhone bu kadar pahalı olmamıştı!

Diğerlerinin aksine, sadece birkaç kullanıcısı olan cihazın neredeyse hiç kullanılmadığı anlaşıldı. Bu durum, cihazın hala orijinal plastikle kaplı olduğu anlamına geliyor.

Karen Green'in hediyeliği olan cihazın ilk sahibi olduğu ve Business Insider'a göre Verizon müşterisi olduğu, ancak 2007 iPhone'un sadece AT&T ile çalışması nedeniyle bir kenara koyduğu belirtiliyor. Yıllar sonra LCG Müzayedeleri tarafından satışa sunuldu. Teklifler, 19 Şubat Pazar günü kapandı. Ön ödeme değeri 50.000 dolardı ve tahminlerden yaklaşık %27 daha fazla satıldı. Otoriteler ise, bu fiyatın yeni bir rekor olduğunu belirtiyor.

Bu, 2022'nin sonlarında satılan bir diğer birinci nesil iPhone’dan çok daha fazla paraya satıldığı anlamına geliyor. O zamanki rekor olan kutusunda hala mühürlü bir cihaz için bir koleksiyoncu 39.340 dolar ödedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.